Radītas austiņas, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību ļauj saglabāt produktivitāti
Vēl šogad pārdošanā varētu nonākt austiņas, kas var noteikt, kad esat noguris un vajadzētu atpūsties.
"Biohakeri" jau gadiem ilgi ir plaši izplatīts termins, kas ietver metodes, ar kurām var "uzlauzt" mūsu bioloģiju, lai uzlabotu mūsu dzīvi.
Uzstājoties paneļdiskusijā par biohakeru ētiku un iespējām šī gada VivaTech izstādē Parīzē, UNESCO ģenerāldirektora vietniece sociālo un humanitāro zinātņu jautājumos Gabriela Ramosa definēja biohakeru izmantošanu kā "savas bioloģijas izzināšanu un rīcību, lai to uzlabotu".
Biohakinga piemēri var būt kaut kas tik vienkāršs kā kafijas dzeršana, lai sniegtu sev kofeīna izraisītu enerģijas pieplūdumu, vai viedpulksteņu vai gredzenu nēsāšana, lai sekotu līdzi sirdsdarbībai, asinsspiedienam vai miegam.
Trešdien Vivatech izstādē tika demonstrēta biohakeru apakšgrupa, kas attīstās: "neirohakings".
Tas īpaši attiecas uz smadzeņu uzlaušanas metodēm, un var ietvert gan uztura bagātinātāju lietošanu, lai uzlabotu smadzeņu darbību, gan ķirurģiski implantētas nervu ierīces slimību ārstēšanai.
Tajā pašā panelī, kurā uzstājās Ramosa, runāja Ramses Alkaids, "Neurable" izpilddirektors.
Viņa uzņēmums izstrādā austiņas, kas spēj izsekot smadzeņu signālus, konstatējot, kad lietotājs ir dziļas koncentrēšanās stāvoklī vai kad viņa uzmanība ir zudusi.
"Šīm austiņām ir sudraba lentes, kas patiesībā ir elektrodi, un tās izskatās kā mīksts audums," viņš teica.
"Tās reģistrē smadzeņu aktivitāti ap jūsu auss zonu. Un pēc tam, izmantojot mūsu mākslīgo intelektu, mēs spējam palielināt šo signālu, lai varētu uztvert lielu daļu no reakciju kodola jūsu smadzenēs".