Auto un tehnoloģijas

Vīrieši jūtas labāk informēti par krāpšanas veidiem internetā, liecina aptauja

Jauns.lv

Vīrieši biežāk nekā sievietes atzinuši, ka jūtas labi informēti par krāpšanas veidiem internetā, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti.

Kopumā 67% vīriešu atbildējuši, ka jūtas labi informēti par krāpšanas veidiem internetā, no viņiem 48% atbildējuši, ka jūtas drīzāk labi informēti, bet 19% atbildējuši, ka jūtas ļoti labi informēti par šiem riskiem.

Savukārt no sievietēm labi informēti jūtas 57%, no tiem 43% sieviešu atbildējuši, ka ir drīzāk labi informētas, bet 14% atbildējuši, ka ir ļoti labi informētas.

Tiesa, neskatoties uz to, ka vīrieši jūtas labāk informēti par krāpšanas veidiem internetā, viņi nedaudz biežāk kā sievietes kļuvuši par krāpšanas upuriem.

Tostarp vīrieši biežāk nekā sievietes "uzķērušies" uz dažādām viltus ziņām - gan e-pasta vēstulēm no bankām, gan paziņojumiem internetā par laimestu, gan arī investīciju piedāvājumiem.

Savukārt vaicāti, kur iedzīvotāji vērstos gadījumā, ja tiktu apkrāpti internetā, vīrieši un sievietes bija līdzīgās domās - pārsvarā aptaujātie vērstos Valsts policijā.

Otrajā vietā ierindojas palīdzības lūgšana informācijas tehnoloģiju speciālistam, bet trešajā - vēršanās pie attiecīgās mājaslapas izstrādātāja vai uzturētāja.

Taču bažas radot fakts, ka vīrieši biežāk nekā sievietes ir norādījuši, ka, ja tiktu apkrāpti internetā, nekur nevērstos pēc palīdzības, lai gan viņi nedaudz biežāk kā sievietes tiek apkrāpti internetā.

"DNB Latvijas barometrs" ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laika posmā no 13.februāra līdz 26.februārim. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās, tika aptaujāts 1001 respondents vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

LETA

Tēmas