Vai sienas to izturēs? ASV ražotāja “Sonos” mazais sabvūferis nav nemaz tik maziņš
Bija iespēja mājas apstākļos izmēģināt prestižā ASV audioiekārtu ražotāja “Sonos” sabvūferi “Sub Mini”. Pēc tā pieslēgšanas drīz vien bija jādodas noskaidrot divas lietas: 1) kāda ir šī sabvūfera cena, 2) vai dzīvokļa sienās nav parādījušās plaisas.
Šīs recenzijas ievads, protams, ir veselīgs, uzmanības sagrābšanai domāts pārspīlējums.
Taču pavisam nopietni var apgalvot, ka ASV audioiekārtu ražotāja “Sonos” ilgi gaidītais sabvūferis “Sub Mini” ir netipiski jaudīga, skaņu bagātinoša iekārta, ņemot vērā tās izmērus.
“SONOS” ir salīdzinoši jauns zīmols – dibināts 2002. gadā, Kalifornijā, ASV.
Ražotājs pamatā piedāvā viedos skaļruņus, pārnēsājamos skaļruņus, TV skaņu joslas un - jau minētos sabvūferus.
“Priekš kam man vairāk basu?”
Uzreiz jāpiebilst, ka ne visiem, kuri ir spējīgi uztvert zemās skaņas frekvences, tās interesē pietiekami, lai tērētu savu naudu speciāli sabvūfera iegādei.
Cilvēka ausij arī ir tendence pierast un sadzīvot ar to skaņu (jeb šajā gadījumā – to skaņas kvalitāti), kāda ir pieejama.
Rezultātā – kas vienam varētu šķist pilnvērtīgs skanējums kā “augšās” tā “lejās”, citam šķitīs vien pliekans un trūcīgs trinkšķis.
Tas tā pavisam noteikti ir ar tiem, kuri pieraduši pie kvalitatīva sabvūfera līdzdalības, mājas apstākļos atskaņojot mūziku vai skatoties filmas un seriālus.
“Sonos” ar savu “Sub Mini” pavisam noteikti ļauj pierast un saprast, ko nozīmē kvalitatīvs bass.
Akustikas un elektronikas “alķīmija”
Pie ierīces izpakošanas nekas neliecina, ka aptuveni 30 cm augstais, ap 7 kg vieglais cilindrs ar caurumu vidū varētu būtiski izmainīt jau tā ne pārāk slikto basu skanējumu “Sonos” skaņas joslas “Ray” izpildījumā.
Pašas “Sub Mini” aprises gan ir acij tīkamas un pietiekami klasiskas, lai iederētos teju jebkurā dizainā, varbūt vienīgi ne tad, ja dzīvojat krāsainā konfekšu namiņā.
Taču arī tad ir iespēja izvēlēties balto, nevis melno krāsu, kas droši vien problēmu atrisina.
No tehnisko parametru brošūras uzzinām, ka šim sabvūferim ir seši zemfrekvences skaļruņi.
Sabvūferiem būtiska ir konstrukcija un “Sub Mini” nerada šaubas, ka kaut kas varētu tarkšķēt un rībēt, skaļruņiem darot savu darbu. Ierīce atstāj augstas kvalitātes produkta iespaidu.
Mūslaiku audioiekārtām raksturīgā spēja analizēt telpas akustiskos parametrus un “pieregulēt” piemīt arī šai iekārtai. Tam gan ir nepieciešams lejupielādēt aplikāciju.
Grūti precīzi uzskaitīt visus knifus, kuri ļauj “Sub Mini” tik ļoti iedzīvināt filmas un mūziku, taču skaidrs ir viens – ASV ražotājs ir pacenties un par pieklājīgu cenu radījis daudz praktiskāku alternatīvu savam izmēros lielākajam, dārgākajam produktam – “Sub”.
Ja “Sub” jums izmaksās virs 800 eiro, tad kompaktākais un, godīgi sakot, dzīvokļiem, nelielākām telpām daudz piemērotākais “Sub Mini” būs nopērkams pa 499 eiro. Drīzumā arī Latvijā - "Euronics", "Tet", un "Bite" veikalos.
Droša izvēle
Visā visumā “Sub Mini” var raksturot kā harmonisku mehānisku un elektronisku risinājumu savienojumu, kas ļauj vidējam patērētājam baudīt bezkaunīgi labu skanējumu.
ASV ražotāja produkts ir spilgts piemērs tam, cik ļoti viedas mūslaikos ir kļuvušas audiosistēmas, tām kļūstot kontrolējamām ar tālruņu palīdzību un spējot izanalizēt, pielāgoties telpām.
Ja par mīnusiem, tad – ir zināms, ka šis “Sonos” rīks nav sapārojams ar firmas bezvadu “Bluetooth” skaļruni “Move”.
Taču laikam jau lielākais izaicinājums, ir pārliecināt sevi, ka sabvūferis pēc būtības ir kaut kas, kas jums tiešām ir vajadzīgs.
Lai tur vai kā – dažāda audiovizuāla satura baudīšanu tas pavisam noteikti bagātina. Un, ja rodas sajūta, ka vajag pamēģināt, ar “Sub Mini” garām neaizšaut.