Labvēlīgākas nodokļu politikas dēļ Lietuvas jaunuzņēmumi apsver pārcelšanos uz Latviju
Latvijā bāzētiem jaunuzņēmumiem nodokļa likme būs 252 eiro par katru darbinieku, kura alga mēnesī nepārsniedz 4050 eiro.
Bizness un ekonomika

Labvēlīgākas nodokļu politikas dēļ Lietuvas jaunuzņēmumi apsver pārcelšanos uz Latviju

Jauns.lv

Lietuvas jaunuzņēmumi jau sākuši apsvērt pārcelšanos uz Latviju, jo nodokļu likme jaunuzņēmumu Latvijā darbinieku algām pēc tam, kad Saeima atbalstīja nodokļu atvieglojumus šādiem uzņēmumiem, ir trīs reizes zemāka nekā Lietuvā, otrdien vēsta laikraksts "Lietuvos žinios".

"Pēc laba sākuma un īpaši veiksmīgas

jaunuzņēmumu

ekosistēmas veicināšanas pēdējo gadu laikā, radot apstākļus

jaunuzņēmumu

uzplaukumam, šķiet, ka Lietuva pakāpeniski zaudē savas pozīcijas konkurences cīņā ar kaimiņvalstīm," laikrakstam sacījusi advokātu biroja "Cobalt" nodokļu konsultante Elena Vegelīte.

Viņa norādīja, ka Latvijā bāzētiem

jaunuzņēmumiem

nodokļa likme būs 252 eiro par katru darbinieku, kura alga mēnesī nepārsniedz 4050 eiro. Tādējādi uz 1200 eiro algu, kas

jaunuzņēmumā

tiek maksāta Latvijā, tiks attiecināta 21% iedzīvotāju ienākuma nodokļa un sociālās apdrošināšanas nodokļa likme, bet Lietuvā šādas pašas algas nodokļu likme būs 54,98%.

Kā ziņots, Saeima novembra beigās galīgajā lasījumā pieņēma

Jaunuzņēmumu

darbības atbalsta likumu, lai ieviestu atbalsta programmas šādiem uzņēmumiem un veicinātu to veidošanos Latvijā.

Jaunā likuma mērķis ir veicināt

jaunuzņēmumu

veidošanos Latvijā, tādējādi sekmējot pētniecību, kā arī inovatīvu ideju, produktu vai procesu izmantošanu saimnieciskajā darbībā. Koncepcijā norādītais sasniedzamais mērķis paredz ik gadu reģistrēt 20 uzņēmumus un piesaistīt 120 augsti kvalificētus darbiniekus.

Jaunais regulējums nosaka - valsts atbalsta programmai varēs pieteikties

jaunuzņēmums

, kurš ir piesaistījis kvalificēta riska kapitāla investora vismaz 30 tūkstošu eiro ieguldījumu tā pamatkapitālā katrā atbalsta pieteikuma iesniegšanas gadā, tādējādi apliecinot pieteiktās biznesa idejas dzīvotspēju.

Likumā paredzētie atbalsta pasākumi ir fiksēts maksājums, kas ir valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) mēneša galīgs maksājums, ko darba devējs veic par darba ņēmēju valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā. Tas ir maksājums divu minimālo VSAOI apmērā - 2016.gadā tas ir 252,26 eiro, algas apmēram nepārsniedzot 4050 eiro mēnesī. Ja nodarbinātā alga pārsniedz 4050 eiro mēnesī, papildus tiek maksāts solidaritātes nodoklis. Fiksētais maksājums aizstāj VSAOI un iedzīvotāju ienākuma nodokli par konkrēto darba ņēmēju.

Valsts atbalsta programmu

jaunuzņēmumiem

plānots sākt 2017.gada 1.janvārī.


LETA / Foto: Shutterstock