"Rīgas namu pārvaldnieks" nodarbinājis "Saskaņas" deputātu sievas
Revīzijas laikā Valsts Kontrolei radās aizdomas, ka Attīstības projektu nodaļā un Uzņēmējdarbības veicināšanas nodaļā, iespējams, fiktīvi noformēti darbā 13 cilvēki.
Bizness un ekonomika

"Rīgas namu pārvaldnieks" nodarbinājis "Saskaņas" deputātu sievas

Jauns.lv

Pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) nodaļās, uz kurām krīt aizdomas par fiktīvu darbinieku noformēšanu amatos, strādājuši vairāki ar "Saskaņu" saistīti cilvēki, arī šīs partijas deputātu sievas, svētdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Revīzijas laikā Valsts Kontrolei (VK) radās aizdomas, ka RNP Attīstības projektu nodaļā un Uzņēmējdarbības veicināšanas nodaļā, iespējams, fiktīvi noformēti darbā 13 cilvēki. Kad VK šo lietu sāka pētīt, uzņēmums negaidīti Attīstības projektu nodaļu likvidēja. Šajās struktūrās strādāja vairāki ar "Saskaņu" un tās deputātiem Rīgas pašvaldībā saistīti cilvēki.

Televīzija izpētījusi, ka piemēram, Rīgas domes deputātes Svetlanas Savickas ("Saskaņa") deklarācijā redzams, ka viņa RNP pērn atlīdzībā saņēmusi 17 994 eiro. Šajās nodaļās pie darba tikušas arī divu "Saskaņas" Rīgas domes deputātu sievas – Žanna Pankratova un Aleksandra Klementjeva, kā arī Rīgas mēra Nila Ušakova bijušā preses sekretāra Sandra Toča dēls Mārtiņš, ziņoja "de facto".

Točs neilgu brīdi bija arī RNP komunikācijas speciālists. Viņš noliedza, ka būtu palīdzējis dēlam tikt pie vietas RNP, un skaidroja, kā dēls dabūjis amatu: "Tā kā parasti nonāk darbā – uzraksta iesniegumu un tiek pieņemts". Dēls tajā brīdī nav studējis un viņam bija brīvais gads. "Tagad viņš ir Juridiskajā fakultātē, kur mācās, un tur nav iespējams savienot ar darbu," stāstīja Točs.

RNP Attīstības projektu nodaļu savulaik vadīja Agnis Kalnkaziņš, kurš pērn Saeimas vēlēšanās kandidēja no "Saskaņas" saraksta, bet šobrīd ir "Rīgas Ūdens" valdes loceklis. Kalnkaziņš apliecināja, ka viņa vadītajā nodaļā strādājuši 16 cilvēki, bet tikai divi bijuši pakļauti viņam. Ar pārējiem tiešas saiknes nav bijis.

Desmit darbinieki VK uzmanību piesaistījuši ar to, ka viņiem, lai arī prasītas datorprasmes, nav iedoti lietošanā ne datori, ne cits aprīkojums. Astoņiem darbiniekiem e-pasti izveidoti krietni pirms viņi sākuši strādāt. Iespējams, tie izveidoti zinot, ka ieradušies revidenti.

RNP informāciju par fiktīvi pieņemtiem darbiniekiem noliedz, savukārt uz jautājumiem, kas saistīti ar "saskaņiešu" tuvinieku algošanu, neatbildēja.

Šis ir tikai viens no iespējamiem pārkāpumiem, ko revīzijā atklāja VK. Pārbaudes rezultāti ir iesniegti prokuratūrā.

RNP pieder Rīgas pašvaldībai. Uzņēmums izveidots, apvienojot 15 pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības. Kompānija apsaimnieko 4300 ēku, kurās pakalpojumus saņem gandrīz 180 tūkstoši klientu.

VK ir augstākā revīzijas iestāde Latvijā, kas nodrošina uzraudzību valsts un pašvaldības līdzekļu lietderīgai un efektīvai izmantošanai.

BNS / Foto: Evija Trifanova/LETA