Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AP, Sputnik/LETA

Jezga olimpiādē: irāņus sadusmo, ka citiem sportistiem iedeva dāvanas, bet viņiem nē 7

Bizness un ekonomika
2018. gada 8. februārī 18:42 2018. gada 8. februārī 18:42
Jauns.lv
Šogad Phjončhanas olimpisko spēļu atlētiem tiek izsniegti vērtīgi "Samsung" mobilie tālruņi, taču Irānas un Ziemeļkorejas sportisti palikuši bešā, izsaucot irāņu politiķu un diplomātu dusmas. 

"The Guardian:" vēstī, ka šajās spēlēs atlētiem tiek izsniegti aptuveni tūkstots eiro vērti "Samsung" mobilie tālruņi, tomēr, visticamāk, baiļojoties par ASV pret abām šīm valstīm noteikto sankciju pārkāpšanu ziemeļkorejieši un persieši palikuši bez dāvanām. 

Reaģējot uz to, Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs pat izvirzījis ultimātu - ja šis lēmums netiks mainīts, viņš atteiksies no sava personīgā šīs kompānijas mobilā tālruņa. 

Zīmīgi, ka dienvidkorejiešu uzņēmums "Samsung" ir plaši pārstāvēts Irānā, taču tas aizvien nebija gana liels iemesls, lai izsniegtu ierīces šīs valsts sportistiem. 

Savus iebildumus Irāna darījusi zināmu arī Dienvidkorejas vēstniekam ar piebildi, ka šāda rīcība ir neētiska un lauž

Olimpisko spēļu garu. Savu viedokli pauda arī Irānas Olimpiskās komitejas vadītājs Reza Salehi Amiri, sakot: "Mēs neklusēsim, saskaroties ar mūsu nacionālā lepnuma, identitātes un cieņas aizskaršanu."

Pēc Irānas iebildumiem Starptautiskā Olimpiskā komiteja paziņoja, ka mobilie tālruņi tomēr tiks izsniegti arī irāņiem un ziemeļkorejiešiem, vienlaikus lūdzot, lai Ziemeļkorejas atlēti tos neved mājās. 

"Starptautiskā Olimpiskā komiteja nodrošinās mobilos tālruņus visiem atlētiem no visām valstīm, kas piedalās Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Kas attiecas uz Irānu, mēs apstiprinām, ka visi dalībnieki varēs tos paturēt. Kas attiecas uz Ziemeļkoreju, visi dalībnieki ir lūgti nevest tos mājās," norāda komitejā. 

"Samsung" notikušo nav komentējis. 
 

Citi šobrīd lasa

"Latvijas Pasts" atteicies no telegrāfa: nesaņemta ziņojuma dēļ liepājniece gandrīz netiek omītes uz bērēm Krievijā 1
Arī Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā izvērtē Kiviča un Skulmes publisko uzvedību 27
38 gadus vecā Hanna atklāti par savu izglābšanos no psoriāzes: "Tu esi tas, ko tu ēd!" 8
Skatīt visus komentārus

Стала известна причина смерти Карла Лагерфельда

Пять отморозков и один подросток: над четырежды изнасилованной школьницей надругался еще и таксист