Apmēram 1000 "Sadales tīkla" darbinieku nav sagatavoti jaunie darba līgumu pielikumi
Patlaban apmēram 1000 AS "Sadales tīkls" darbinieku nav sagatavoti jaunie darba līgumu pielikumi, pastāstīja "Sadales tīkla" pārstāve Tatjana Smirnova.
Viņa norādīja, ka tie tiks sagatavoti tuvāko divu nedēļu laikā.
"Ņemot vērā, ka darba līgumu pielikumi jāsagatavo aptuveni 1000 uzņēmuma darbiniekiem, pielikumi tiks sagatavoti divu nedēļu laikā. Uzņēmuma darbiniekiem nav pamata uztraukties ne par darba ņēmēja tiesībām, ne darba drošību," atzīmēja Smirnova.
Viņa arī piebilda, ka par darba līgumu pielikumu sagatavošanas termiņu ir informēti gan paši darbinieki, gan darbinieku arodbiedrība.
Viņa skaidroja, ka šāda situācija, kad apmēram 1000 darbinieku ir bez jaunā darba līguma pielikuma, ir saistīta ar strukturālajām izmaiņām uzņēmumā.
"Paaugstinot uzņēmuma darbības efektivitāti, ar šā gada 1.janvāri ir pārveidota "Sadales tīkla" organizatoriskā struktūra, un pretendēt uz tajā paredzētajiem amatiem tika piedāvāts ikvienam "Sadales tīkla" darbiniekam. Līdz ar strukturālajām izmaiņām uzņēmumā tika veikta apjomīga personāla atlase uz 1100 darba vietām, uz tām pieteicās vairāk nekā 1200 darbinieku," stāstīja Smirnova
Līdz ar uzņēmuma struktūras izmaiņām tika pārskatīts darbam nepieciešamo resursu apjoms, tajā skaitā personāla skaits, darbinieku pienākumi un atbildības, līdz ar to ikvienam "Sadales tīkla" darbiniekam bija iespēja pilnveidot savas zināšanas, pārkvalificēties, pretendējot uz uzņēmumā piedāvātajām amatu vietām. Ikviens "Sadales tīkla" darbinieks ir informēts par jaunajiem amata pienākumiem, jo, piesakoties amatu konkursiem, darbiniekiem bija iespēja iepazīties ar darba sludinājumu un saprast jaunos amata pienākumus. Turklāt pēc konkursa katrs darbinieks saņēma atbildi par konkursa rezultātu, sacīja Smirnova.
"Personāla atlase noslēdzās decembra beigās, līdz ar to prioritāri tika sakārtota personāla uzskaite sistēmās un šobrīd darbiniekiem tiek gatavoti arī darba līguma pielikumi", atzīmēja Smirnova.
Viņa uzsvēra, ka "Sadales tīkls" ir noteikusi ilgtermiņa elektrotīkla attīstības virzienus, plānveidīgi atjaunojot un rekonstruējot elektrotīklu, paaugstinot uzņēmuma darbības efektivitāti un par prioritāti izvirzot uz digitālajām tehnoloģijām balstīta elektrotīkla attīstību. Uzņēmuma darbības efektivitāti apliecina arī elektroapgādes kvalitātes rādītāji - "Sadales tīkla" darbības gadu laikā elektrotīkla bojājumu skaits samazināts uz pusi un elektroapgāde elektrotīkla bojājumu gadījumos tiek atjaunota piecas reizes ātrāk.
"Izvērtējot iespējas kā paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti, jau no 2016.gada "Sadales tīkls" analizēja uzņēmuma darbības procesus, elektrotīkla atjaunošanas un uzturēšanas darbos iesaistītā darbaspēka pārvaldību, kā arī salīdzināja uzņēmuma darbu ar citiem Eiropas sadales sistēmas operatoriem," informēja Smirnova.
Vienlaikus viņa apstiprināja, ka šīs izmaiņas ir daļa no AS "Latvenergo" koncerna plāniem, kas paredz līdz 2022.gadam samazināt personālu par apmēram 1000 darbinieku, par ko iepriekš informēja "Latvenergo" koncernā. Stratēģijas periodā līdz 2022.gadam plānots īstenot efektivitātes programmu, kas paredz procesu pārskatīšanu, centralizēšanu un digitalizāciju.
Tādējādi viena gada laikā koncernā plānots samazināt personālu par apmēram 200 darbiniekiem, atzīmēja Smirnova.
Jau ziņots, ka galvenie koncerna efektivizācijas virzieni ir sadales sistēmas procesu digitalizācija, vienota dispečervadības un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas attīstība, samazināta fiziskās klātbūtnes nepieciešamība elektrolīnijās atslēgumu gadījumos, mobilās tehnikas parka samazināšana, klientu apkalpošanas kanālu konsolidēšana, ražošanas procesu optimizācija.
Kopumā izmaiņas attieksies uz 100 cilvēkiem ražošanā, 75 klientu apkalpošanā, 60 - IT un citās atbalsta funkcijās, aptuveni 800 - sadales sistēmā.
"Sadales tīkls" ir elektroenerģijas sadales sistēmas operators, un tā vienīgais īpašnieks ir valstij piederošā energokompānija "Latvenergo".
"Latvenergo" koncerns ir Baltijas mēroga energouzņēmums, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un pārdošanu, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades sistēmas aktīvu nomu.