Pusdienas Černobiļas ēdnīcā, milzīgie sami un reaktors: aizliegtā zona tūristu acīm
Šodien aprit 31 gads kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā (AES), kas vēstures lappusēs tagad ierakstīta kā nopietnākā un baisākā tehnogēnā katastrofa pasaulē. Gadiem ejot, šī vieta kļuvusi par zelta āderi vietējiem tūrisma darboņiem, jo ārvalstnieku pūļi nelaiž garām iespēju uztaisīt selfiju pie leģendārā panorāmas rata vai savām acīm apskatīt reaktoru, kurš sagādāja tik daudz ciešanu.
Unikāli un vēsturiski kadri - Černobiļa laiku lokos
Černobiļas AES katastrofa bija 1986. gada 26. aprīlī notikusī kodolkatastrofa Černobiļas AES, Ukrainas PSR (tagadējā Ukrainas teritorijā), PSRS. Tā tiek ...
Lai dotos dienas tūrē uz Černobiļu, atliek vien sazināties ar vienu no daudzajām tūrisma kompānijām, kurām Ukrainas amatpersonas ļāvušas tur darboties.
Piemēram, tūre jau 28.aprīlī vienam cilvēkam izmaksās mazliet virs simts dolāriem, cenā iekļaujot gan nokļūšanu no Kijevas, gan gida pakalpojumus, gan pusdienas darbinieku ēdnīcā netālu no avarējušā reaktora.
Piesakoties laicīgāk, apskatīt radiācijas saindēto zemi varēs arī lētāk - par aptuveni 70 dolāriem.
Turīgākiem interesentiem ir iespējams doties arī arī doties privātajās tūrēs, taču tad nāksies šķirties no aptuveni 400 dolāriem.
Cilvēku pamestā pilsēta pie Černobiļas AES
Ar lielu nepacietību Ukrainas tūrisma darboņi gaida Eirovīziju, kad Kijevu apmeklēs liels ārvalstnieku skaits. Černobiļas tūrisma uzņēmumi jau tagad steidz piedāvāt dažādas akcijas un atlaides lai piepildītu autobusus, kuri viens pēc otra iebrauks "aizliegtajā zonā".
Speciālisti zina teikt, ka, attīstoties tā dēvētajam tumšajam tūrismam, kad ceļotāji izvēlas savas brīvdienas pavadīt vietās ar drūmu vēsturi, Černobiļas apmeklētāju skaits arvien ir audzis. Piemēram, viena no vecākajām kompānijām, kas piedāvā klātienē apskatīt avarējušo AES (protams, tikai no ārpuses), pēdējos gados apkalpoja pat 10 000 interesentu.
Māras un Dmitrija ceļojums uz Černobiļu
Kā izskatās Černobiļa tūristu acīm, skaties fotogrāfijās: