Ar "iPhone" sīkrīkiem mazina suņu krākšanu, riešanu un vientulību
Bizness un ekonomika

Ar "iPhone" sīkrīkiem mazina suņu krākšanu, riešanu un vientulību

Jauns.lv

"iPhone" un citiem viedtelefoniem ir attīstīti vairāki sīkrīki, kas palīdz suņu īpašniekiem tikt galā ar savu mīluļu riešanu, krākšanu un saslimšanu, raksta avīze "New York Times" savā interneta portāla tehnoloģiju sadaļā.

Sīkrīki "iSqueek", "Squeaky Fun Time" un "Dog Whistler" ar telefona palīdzību rada skaņas, kas rejošus suņus nomierinot un suņus izklaidējot ar pīkstieniem, kas atdarina pīkstošu gumijas rotaļlietu skaņas, raksta "New York Times" žurnālists Bobs Tedeski, kurš pats ir suņa īpašnieks.

Sīkrīki "Pup Tox" un "Pet First Aid" sniedz padomus, kā rīkoties, ja suns pēkšņi saslimst, saindējas vai savainojas. Programmiņas ir angļu valodā un domātas ASV tirgum, tādēļ var būtiski atšķirties mājas ķīmijas un dažādu zāļu (arī suņu ārstēšanai) nosaukumi. Piemēram, tīrīšanas līdzeklis "Mr. Proper", kuru nav ieteicams dzert suņiem un dzīvniekiem, ASV tirgū saucās "Mr. Clean".

Tomēr, kā raksta Tedeski, šīs programmiņas satur pietiekami informācijas, lai suņu īpašnieki var paši tikt galā ar dažām vidēji nopietnām suņu veselības problēmām, neizsaucot vetārstu.

Žurnālists raksta, ka viņa sievas sunītis esot "kā traks" uz tumšo šokolādi, kas noteiktās devās ir indīga suņiem. Pirmās palīdzības sīkrīki satur informāciju par katras svara kategorijas sunim kaitīgu šokolādes devu un norādes, kā rīkoties, ja suns nejauši pārēdas.

Tedeski skaidro, ka pretriešanas, svilpšanas un pīkstēšanas rīki palīdzot, lai nomierinātu viņa ģimenes suni, ja dzīvnieks mājas uzož šokolādi un sāk riet, smilkstēt un ārdīties. Tāpat sīkrīks "Dog Whistler", kas rada skaņas gan cilvēkiem, gan suņiem dzirdamās frekvencēs, suni nomierinot, kad tas sāk apriet skolas autobusu, kas darba dienās apstājās netālu no žurnālista mājas.

Suņa veselības uzturēšanai ari kalpojot rīki, kas ar mobilā interneta palīdzību savieno telefonu ar dažādiem dzīvnieku mīlētāju portāliem. Interneta pakalpojumu sniedzēja "AOL" sīkrīks "Paw Nation" informē par dažādiem mājdzīvniekiem ar uzsvaru uz suņiem. Tur, cita starpā, publicēti padomi par to, kā novērst suņu krākšanu un cik lielās devās suņiem var dot cilvēku medikamentus kā, piemēram, ibuprofēnu.

Suņu "sociālām" vajadzībām radīti sīkrīki "Dogbook" un "Dog Park Finder". "Dogbook" savieno lietotāju ar suņu īpašniekiem, kuri ielikuši savu suņu "profilus" sociālajā tīklā "Facebook". Tā kā samērā daudz Latvijas iedzīvotāju lieto "Facebook", iespējams, ka tur var atrast vietējos domubiedrus - suņu īpašniekus, lai rīkotu kopējas suņu pastaigas uz "izskriešanos". Savukārt Tedeski aprakstītais "Dog Park Finder", visticamāk, satur suņu pastaigas vietas tikai ASV.

Kā izriet no "New York Times" raksta, suņu īpašniekiem domātie sīkrīki maksā līdz četriem dolāri (divi lati) "Apple" interneta veikalā "App Store". Daži ir pieejami bez maksas un arī "Android" operētājsistēmas versijā.

LETA