Aizliedz lietot pacēlājus septiņās Latvijas slēpošanas trasēs
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aizliedzis septiņās slēpošanas trasēs lietot trošu ceļu iekārtas.
Līdz brīdim, kamēr netiks novērsti PTAC iepriekš konstatētie trūkumi, trošu ceļus aizliegts lietot SIA "ABI-2" slēpošanas trasē "Golgāts" Vestienas pagastā, SIA "Andrēnkalni" trasē Skujenes pagastā, Pļaviņu novada individuālā komersanta "Cigoriņš" trasē, "Kamparkalnā", kas pieder zemnieku saimniecībai "Dziļlejas" Talsu novadā, Līgatnes kalna trases apsaimniekotāja, SIA "GNP pilskalns", SIA "Mežezers pluss" piederošajā trasē Pļaviņās un Liepiņkalnā, kas pieder zemnieku saimniecībai "Ruļmurēni".
Kā informēja PTAC, trošu ceļus gan bijis aizliegts lietot arī SIA "Olimpiskais centrs "Sigulda"" "Pilsētas trasē", taču šis uzņēmums novērsis PTAC konstatētos trūkumus, tādēļ trošu ceļa lietošana atļauta.
PTAC norāda, ka laikā no janvāra līdz martam veicis slēpošanas trasēs esošo trošu ceļu jeb pacēlāju pārbaudes 22 slēpošanas trasēs, pusē no tām jeb 11 konstatējot būtiskus pārkāpumus. Līdz ar to PTAC apturēja 28 slēpošanas pacēlāju darbību līdz neatbilstību novēršanai.
Slēpošanas trasēs PTAC darbinieki pārbaudīja izvietoto informācija par trošu ceļu drošu lietošanu, drošības prasību norādes, piemēram, piktogrammas, un aizliegto zonu norobežošanu, kā arī trošu ceļu dokumentāciju - reģistrāciju bīstamo iekārtu reģistrā, tehniskās pārbaudes - pirmreizējās, kārtējās un ārkārtas -, iekārtu pases, periodiskās apskates un tehniskās apkopes žurnālus.
Kopā no pārbaudītajiem 77 pacēlājiem Bīstamo iekārtu reģistrā nebija reģistrēti un līdz ar to vispār tehniskās pārbaudes nebija veiktas 20 pacēlājiem, astoņiem pacēlājiem nebija veikta kārtējā tehniskā pārbaude.
Līdz šai nedēļai PTAC konstatētos pārkāpumus novērsuši četri uzņēmumi.
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par bīstamo iekārtu (pacēlāju) tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem PTAC slēpošanas trašu valdītājiem ir tiesīgs piemērot naudas sodu līdz 1000 latu.
Par PTAC likumīgo prasību nepildīšanu uzņēmumam var tikt piemērots līdz 10 000 latu naudas sods.