Tā dēvētajā baltajā sarakstā iekļauti 19 uzņēmumi
Tā dēvētajā baltajā rakstā jeb padziļinātās sadarbības programmā, kas paredz ciešāku sadarbību ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) nodokļu saistību izpildei un ļauj samazināt administratīvos šķēršļus, iekļauti 19 uzņēmumi, informēja Finanšu ministrijā.
"Šobrīd Latvija ir atgriezusies pie izaugsmes, tomēr mums priekšā stāv vēl daudz izaicinājumu, lai pilnībā stabilizētu savu ekonomiku un radītu labvēlīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai. Latvijai ir nepieciešami jauni, inovatīvi risinājumi, kas būtu abpusēji izdevīgi gan valstij, gan uzņēmējiem, veicinot savstarpējo dialogu. Tieši šāds risinājums ir padziļinātās sadarbības programma," atzina finanšu ministrs Andris Vilks.
Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrs liecina, ka pašlaik tajā ir iekļauts krāsu piegādātājs "Tikkurila", būvkompānija "Arčers", mazumtirgotājs "Rimi Latvija", Latvijas energoapgādes kompānija "Latvenergo", atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotājs "Getliņi EKO", ūdensapgādes, apkures un dārza preču vairumtirgotājs "Akvedukts", biodīzeļdegvielas ražotājs "Bio-Venta", kā arī degvielas tirgotājs "Statoil Fuel & Retail Latvia", elektroierīču remontu veicējs "Energoremonts Rīga", kā arī Valmieras transporta uzņēmums "VTU Valmiera".
Dalībnieki vidū ir arī dzērienu ražotāji "Cēsu alus" un "Latvijas balzams", preses piegādātājs "Preses serviss", zobārstniecības klīnika "Sirowa Rīga", būvkompānijas "Re&Re", "RBSSKALS būvvadība" un "RBSSKALS būvsabiedrība", kā arī Rīgas siltumapgādes uzņēmums "Rīgas siltums" un Latvijas dzelzceļa kompānija "Latvijas dzelzceļš".
Padziļinātā sadarbības programma tika sākta 1.jūlijā. Tā izveidota, lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, samazinot administratīvo slogu.
Lai iegūtu padziļinātās sadarbības programmas dalībnieka statusu, nodokļu maksātājam jāatbilst vairākiem kritērijiem, piemēram, tam nedrīkst būt nodokļu parādu, kuru kopsumma pārsniedz 100 latu, nodokļu maksātājs nedrīkst būt maksātnespējīgs, un tam nevar būt īstenots tiesiskās aizsardzības process, nodokļu maksātājs vai tā amatpersona nevar būt sodīta par būtiskiem pārkāpumiem, kas var ietekmēt nodokļu apmēra noteikšanu, un nodokļu maksātāja darba ņēmēju ienākumi nevar būt zemāki par vidējiem attiecīgajā nozarē.
Divpadsmit mēnešu no minēto noteikumu spēkā stāšanās nodokļu maksātājam, kas vēlēsies iegūt padziļinātās sadarbības programmas dalībnieka statusu, jāatbilst arī papildu kritērijiem – darbinieku skaits ne mazāks par 25, apgrozījums pārsniedz trīs miljonus latu gadā un valsts budžetā iemaksāto nodokļu kopsumma taksācijas gadā pārsniedz 500 tūkstošus latu.
Nodokļu maksātājiem, kuri ieguvuši Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieka statusu, tiks nodrošināta ātrāka pievienotās vērtības nodokļa atmaksa, individuāls VID konsultants, savlaicīga informācijas saņemšana par VID konstatētajiem iespējamiem nodokļu nemaksāšanas riskiem, kā arī VID rakstveida atbildes sagatavošana ātrāk nekā noteiktā kārtībā – līdz divām nedēļām.
BNS