Krievijas investors: TAP laikā "Liepājas metalurga" cena bija pārāk augsta
Tiesiskās aizsardzības procesā (TAP) "Liepājas metalurgs" bija pārāk dārgs, Liepājas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam (Liepājas partija) atzinis Krievijas investors, kas tagad izrādījis interesi par uzņēmuma pirkšanu.
Šo pēdējo mēnešu laikā neviens potenciālais investors Liepājas domē nebija vērsies, bet pēc maksātnespējas procesa sākšanas ir, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Sesks.
Uz jautājumu, kāpēc TAP gaitā netika izmantotas iespējas iesaistīties uzņēmuma glābšanā, investors, kura vārdu Sesks neatklāja, atbildējis, ka "Liepājas metalurgs" bijis par dārgu un nav bijusi interese "ieiet kara zonā". Iespējams, ka par 137 miljoniem investors būtu varējis uzbūvēt jaunu rūpnīcu, piebilda Sesks, jo bija jāpārņem arī kompānijas parādi.
Tagad ir skaidrs sarunas partneris, ar ko vienoties, kā atjaunot ražošanu, pozitīvo uzsvēra Sesks, piebilstot, ka akcionāru nesaskaņas, kas līdz šim kavēja investora piesaisti, cerams, būs kā sliktais piemērs, no kā citi uzņēmēji mācīsies.
Kā vēstīts, arī "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers uzskata, ka pircēju interese tagad varētu būt tāpēc, ka investori zina, ka varēs nopirkt konkrētu aktīvu bez saistībām, jo maksātnespējas procesā pircējs pērk mantu, nevis saistības.
"Šis būs patiesības mirklis, jo investori varēs iegādāties uzņēmumu bez negaidītiem pārsteigumiem tā bilancē," iepriekš uzsvēra Velmers.
Jautāts, kāda varētu būt uzņēmuma pārdošanas cena, Velmers sacīja, ka patlaban to nevar pateikt, jo tā būs zināma pēc novērtējuma pabeigšanas, un piebilda, ka patlaban uzreiz būtu nepieciešami aptuveni 30 miljonu latu ieguldījumi uzņēmuma apgrozāmajos līdzekļos, lai tas varētu atjaunot un atsākt ražošanu. Mēneša laikā ir jāpiesakās visiem uzņēmuma kreditoriem, tad kļūs zināmas kopējās parādsaistības, lai gan administratoram ir zināms, ka pašlaik tās ir aptuveni 130 miljoni latu.
Kā ziņots, Liepājas tiesa 12.novembrī nolēma izbeigt "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesu un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, par tā administratoru ieceļot līdzšinējo TAP administratoru Velmeru. Tas nozīmē, ka LM pilnībā pāriet maksātnespējas administratora Velmera pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai. Tuvākā mēneša laikā tiks atlaisti aptuveni 1500 darbinieki.
Nonākot finanšu grūtībās, LM jau pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja LM vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.
LETA