Pasaulē

Starpkopienu sadursmēs Centrālāfrikas Republikā gājuši bojā 75 cilvēki

Jauns.lv

Starpkopienu sadursmēs Bodā Centrālāfrikas Republikā (CĀR) kopš pagājušās otrdienas dzīvību zaudējuši vismaz 75 cilvēki, ziņu aģentūrai AFP pirmdien atklāja vietējais priesteris, piebilstot, ka kaujas joprojām turpinās.

Starpkopienu sadursmēs Centrālāfrikas Republikā gā...

Priesteris Kasjēns Kamatari atklāja, ka viņa draudzē patvērušies 1500 cilvēku, kuri bēguši no vardarbīgajām sadursmēm kristiešu un musulmaņu starpā Bodi, kas atrodas 100 kilometrus uz rietumiem no CĀR galvaspilsētas Bangi.

"Smagi bruņoti musulmaņi ierīkoja barikādes pie ieejas un izejas pilsētā un sāka uzbrukumus kristiešiem, piespiežot tos bēgt," telefonintervijā AFP atklāja Kamatari.

"Vismaz 60 cilvēki tika nogalināti, un vēl daudzi tika ievainoti, no kuriem 15 nomira no ievainojumiem," informēja priesteris, piebilstot, ka visi upuri ir kristieši.

Cik daudz musulmaņu krituši, nav zināms, jo to līķi nekavējoties apglabāti.

Haoss CĀR sākās, kad nemiernieku koalīcija "Seleka" ("Alianse") pagājušā gada 24.martā gāza prezidentu Fransuā Bozizē.

Nemiernieki sagatavoja ceļu tam, ka valstī, kur vairums iedzīvotāju ir kristieši, pirmo reizi prezidenta amatā nokļuva viens no nemiernieku līderiem musulmanis Mišels Džotodija.

Viņš oficiāli izformēja grupējumu "Seleka", bet tā biedri - pārsvarā musulmaņu karotāji - sāka izlaupīt un dedzināt ciematus, kā arī slepkavot iedzīvotājus, kuri nebija aizbēguši.

Reaģējot uz šiem notikumiem, kristieši izveidoja savas zemessardzes vienības, kas sāka uzbrukt musulmaņiem.

Bažījoties par tālāku situācijas pasliktināšanos, Francija un Āfrikas Savienība CĀR izvietoja karavīrus.

Starptautiskā militārā misija CĀR tiek īstenota, balstoties uz ANO mandātu.

Pakļaujoties Āfrikas līderu spiedienam, Džotodija 10.janvārī demisionēja. CĀR parlaments - Nacionālā pārejas padome - pagaidu prezidenta amatā iecēlis Katerinu Sambu-Panzu.

Kamatari norādīja, ka sadursmes Bodā sākušās, kad bijušie "Seleka" kaujinieki, kuri gatavojās atstāt apgabalu, ieteikuši vietējiem musulmaņiem izveidot grupējumus, lai aizsargātos no potenciālajiem kristiešu uzbrukumiem.

Sadursmes sākās pagājušajā otrdienā, pēc tam kad daļa bijušo "Seleka" kaujinieku atstāja reģionu.

Kamatari norādīja, ka cilvēkiem, kuri ir patvērušies draudzē, nav ko ēst, bet tie, kuri joprojām atrodas iesprostoti savās mājās, tiek vajāti.

Priesteris sacīja, ka ir lūdzis Francijas spēku palīdzību, bet līdz šim nav saņēmis atbildi.

LETA