Ukraina noraida Krievijas priekšlikumus situācijas noregulēšanai
Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā pirmdien izteikti priekšlikumi situācijas noregulēšanai Ukrainā ir nepieņemami, jo tie paredz sadalīt valsti un liegt tai tiesības noteikt savu iekšpolitiku un ārpolitiku, paziņoja Ukrainas ārlietu ministra vietnieks Daņiils Lubkivskis.
Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien paziņoja, ka Krievija ir gatava sākt veidot starptautisku mehānismu Ukrainas krīzes atrisināšanai - starptautisku kompaktgrupu Ukrainas atbalstīšanai. Kā vienu no šīs grupas mērķiem Krievija uzskata tūlītējus soļus jaunas federatīvas Ukrainas konstitūcijas pieņemšanai. Krievija uzskata, ka ir jāgarantē neitrāls Ukrainas militāri politiskais statuss un tas jānostiprina ar ANO Drošības padomes rezolūciju. Krievija arī uzstāj, ka krievu valodai jāpiešķir otras valsts valodas statuss Ukrainā un tas jānostiprina Ukrainas konstitūcijā.
"Lēmumu par jaunas konstitūcijas projekta apstiprināšanu pieņem konstitucionālā sapulce uz visu dalībnieku piekrišanas pamata. Par konstitūcijas projektu tiek balsots visas tautas referendumā," teikts Krievijas ĀM paziņojumā. Krievija arī uzskata, ka pēc šīs konstitūcijas pieņemšanas Ukrainai vienlaikus jāsarīko centrālās varas un federācijas subjektu varas institūciju vēlēšanas.
"Nosacījumi, kurus izvirzījusi Krievija, ir nepieņemami. Jo ir runa par Ukrainas sadalīšanu, suverēnu tiesību trūkumu uz ārpolitiku un iekšpolitiku .. Runa ir par ultimatīva veida iejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās," Lubkivskis pirmdienas vakarā sacīja telekanāla ICTV raidījumā "Vārda brīvība".
Ukrainas ārlietu ministra vietnieks aicināja Krieviju "attapties un nomierināties" un "neradīt precedentus, kuru sekas var būt neparedzamas". Viņš pauda uzskatu, ka vietējo iedzīvotāju viedoklis ir jāņem vērā, bet piebilda, ka Krima ir Ukrainas daļa un tās atgriešanās Ukrainas sastāvā ir "neizbēgama".