Ukraina gar robežu ar Krieviju būvē savu "Lielo mūri". VIDEO
Jaceņuks: "Mēs būvējam sienu, lai nodrošinātu Ukrainas nākotni, bezvīzu režīmu ar Eiropas savienību un tā kalpos kā pirmā aizsardzības līnija pret agresīvo Krieviju."
Pasaulē

Ukraina gar robežu ar Krieviju būvē savu "Lielo mūri". VIDEO

Jauns.lv

Tas ticis nosaukts par Ukrainas "Lielo mūri". Projekts paredz stiprināt gandrīz 2000 km garo Ukrainas un Krievijas robežu ar aizsarggrāvjiem un žogiem. Tā pilnai izpildei būs nepieciešami trīs gadi. Daudzi par Ukrainas nodomiem smīkņā, bet darbs pie "Lielā mūra" ir sācies.

Ukraina gar robežu ar Krieviju būvē savu "Lielo mū...

Projekta realizācijai valdība jau piešķīrusi 100 miljonus grivnu (apmēram sešus miljonus eiro). Sākušies inženierstruktūru izbūves darbi. Pirmo darbu posmu bija plānots pabeigt 30.septembrī.

Par jaunā projekta sākšanu 3.septembrī paziņoja Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks.

Harkovas apgabalā notiekošo būvdarbu pārbaudes laikā Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks paziņoja, ka robeža demonstrē atšķirību starp Krieviju un Ukrainu. "Mēs neesam viena nācija, kā apgalvo Putins un domā Kremlis" - viņš saka. Jaceņuks sagaida arī internacionālo finansiālo palīdzību, viņš apzinās ka ar to nepietiks un projekta pabeigšanai Ukrainai būs jāiegulda arī valsts nauda.

Premjerministrs cer, ka mūris nodrošinās valsts nacionālo drošību, uzlabos biznesa klimatu un tuvinās Ukrainas virzību uz NATO un integrāciju Eiropas savienībā. "Mēs būvējam sienu, lai nodrošinātu Ukrainas nākotni, bezvīzu režīmu ar Eiropas savienību un tā kalpos kā pirmā aizsardzības līnija pret agresīvo Krieviju."

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks Harkovas apgabalā projekta "Siena" notiekošo būvdarbu pārbaudes laikā.
Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks Harkovas apgabalā projekta "Siena" notiekošo būvdarbu pārbaudes laikā.

Karā Donbasā piedalījušies jau vismaz 10 000 Krievijas karavīru, 8. septembrī pavēstīja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes Informācijas un analīzes centra priekšsēdētāja vietnieks Volodimirs Poļevojs.

Krievijas karavīru un algotņu atrašanos Ukrainas teritorijā Kremlis skaidro ar apgalvojumiem, ka militārpersonas ir atvaļinājumā vai arī apmaldījušās un tādējādi nejauši nokļuvušas Ukrainā.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.

Augusta beigās Ukrainas kontinentālajā daļā iebruka Krievijas armijas regulārās vienības un izvērsa uzbrukumu pret Ukrainas armiju.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Atbilstoši Krievijas aktīvistu datiem Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits jau pārsniedzis 3500.

Ukrainas "Lielā mūra" celtniecība - video:

Kasjauns.lv/LETA/Foto: EPA/LETA