Ziemeļkoreja izslēdz jebkādu dialogu ar savu "lielāko ienaidnieku" - ASV
Ziemeļkoreja otrdien ieslēdza jebkāda dialoga iespējamību ar ASV par tās kodolprogrammu vai cilvēktiesību ievērošanu, sakot, ka ASV mēģina iznīcināt tās sistēmu.
Ziemeļkoreja "nekad nepieļaus nekādu dialogu par cilvēktiesībām vai kodolprogrammu ar ienaidnieku, kas vēlas to gāzt", izolētās valsts Ārlietu ministrijas amatpersonas teikto citēja tās oficiālais medijs ‒ Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA).
Ideja par Korejas pussalas denuklearizāciju ir kļuvusi "pilnīgi bezjēdzīga" ASV politikas mēģināt sagraut Ziemeļkoreju un tās sociālo sistēmu dēļ, kā iemeslu minot cilvēktiesības, paskaidroja amatpersona.
"Ir acīmredzams, ka viena puse nevar runāt par vienpusēju atbruņošanos, kad pretējā puse vēlas to par katru cenu sagraut," tā piebildusi.
Ziemeļkoreja iepriekš ir paudusi interesi par sešpusējo sarunu atjaunošanu ar ASV un citām lielvarām par tās kodolprogrammu, tomēr ASV un Dienvidkoreja uzstāj, ka Ziemeļkorejai pirms jebkādām sarunām ir jāsniedz taustāmas saistības par atteikšanos no kodolieročiem.
Sarunas par palīdzības sniegšanu apmaiņā pret atteikšanos no kodolprogrammas starp abām Korejas pussalas valstīm, Ķīnu, ASV, Krieviju un Japānu ir apturētas kopš 2009.gada.
Nesen Ziemeļkoreja sāka pastiprināt diplomātisko ofensīvu ar mērķi neitralizēt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ierosinājumu, ka tā ir jātiesā Starptautiskajā Krimināltiesā.
Rezolūcijas projekts, kuru ANO Ģenerālajā asamblejā drīz plāno iesniegt Eiropas Savienība un Japāna paredz asi nosodīt cilvēktiesību pārkāpumus Ziemeļkorejā. Rezolūcijas projekts balstīts uz ANO ziņojuma secinājumiem.
Martā publicētajā ziņojumā sniegta detalizēta informācija par spīdzināšanu, slepkavošanu, paverdzināšanu, izvarošanu, ieslodzīšanu, piespiedu abortiem un citu vardarbību, kas vērojamam Ziemeļkorejā.
Lai gan Ziemeļkoreja iepriekš ir atteikusies runāt par cilvēktiesību pārkāpumiem, pēdējā laikā tā ir rīkojusi dažus brīfingus ANO, lai atspēkotu kritiku.
BNS