Ķīnā, cīņā ar komunistiskās partijas propagandu, vēl vairāk ierobežos valsts medijus
Ķīna nolēmusi vēl vairāk iegrožot valsts medijus, liekot ziņu aģentūrām atlaist no darba nelikumīgi pieņemtos darbiniekus, kā arī slēgt vietējos birojus, ja to ir pārāk daudz, vēsta Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra "Siņhua".
Valsts mediji ir galvenais valdošās komunistiskās partijas propagandas ierocis, tomēr pēdējo desmit gadu laikā veiktās reformas medijus komercializējušas un devušas tiem lielāku neatkarību.
Tomēr Ķīnas mediju novērotāji atzīst, ka korupcija kļuvusi par problēmu un šantāža ir plaši izplatīta prakse valsts presē, un žurnālistus varot viegli ietekmēt ar kukuļiem.
Tikmēr prezidents Sji Dzjiņpins izšķīries par kontroles pastiprināšanu pār valsts medijiem, nosakot, ko tie drīkst un ko nedrīkst publicēt. Ierobežojumi ir daļa no plašākas kampaņas, kura vērsta pret ikvienu, kas apstrīd valdošo partiju.
Dažāda līmeņa ziņu aģentūras tiek aicinātas "slēgt vietējos birojus, ja tie neatbilst standartiem, kā arī atlaist nelikumīgi pieņemtos darbiniekus", citējot komunistiskās partijas propagandas biroju, trešdien vēstīja "Siņhua".
"Dažām ziņu grupām ir pārāk daudz vietējo biroju, un personāls darbā pieņemts caur nelikumīgiem kanāliem, tādējādi apdraudot žurnālistikas garu, apdraudot ziņu ticamību, kas noved pie nopietnām sociālām sekām," norādīja aģentūra.
Paziņojumā piebilsts, ka "galvenajām tīmekļa vietnēm, kuras atrodas centrālo varas iestāžu pārraudzībā, jāiegūst atļauja jaunu apakšvietņu izveidei reģionos. Nelikumīgās tīmekļa vietnes un biroji ir jāslēdz līdz marta beigām".
Septembrī kāda labi pazīstama biznesa laikraksta tīmekļa vietnes vadītāji valsts televīzijā atzinās, ka no vairākiem uzņēmumiem izspieduši "lielu naudu".
Ierobežojumi skāruši arī valsts lielāko raidorganizāciju CCTV, un prokuratūra aizturējusi kādu pazīstamu ziņu diktoru, bet kāds augsta līmeņa korporācijas vadītājs iesaistīts izmeklēšanā, tiekot turēts aizdomās par kukuļošanu.