Pasaulē

Ķīnā sāk darboties mākslīgā upe, kas apgādās valsts ziemeļu reģionus

Jauns.lv

Mākslīgā upe, kuras izveides izmaksas sasniedz 33 miljardus ASV dolāru (27 miljardus eiro), piektdien ir uzsākusi darbību Ķīnā, lai novirzītu ūdeni no valsts dienvidiem uz ziemeļiem, ziņoja valsts amatpersonas.

Ķīnā sāk darboties mākslīgā upe, kas apgādās valst...

Centrālais maršruts Dienvidu - ziemeļu ūdens novirzīšanas projektam novirzīs ūdeni no valsts centrālajiem rajoniem uz Pekinu un citām vietām, kur ūdens trūkst.

Ūdensceļš "oficiāli sāk plūst šodien" aģentūrai AFP norādīja anonīma amatpersona, kas saistīta ar Dienvidu - Ziemeļu ūdens novirzīšanas projektu.

Paredzēts, ka katru gadu uz ziemeļiem plūdīs 9,5 miljardi kubikmetru ūdens no Daņdzjankou rezervuāra uz Hubei provinci, ziņoja Ķīnas Centrālā televīzija.

Maršruta tīkls ar cauruļvadiem, kanāliem un ūdensceļiem ir vairāk nekā 1400 kilometrus garš, un amatpersonas norāda, ka pirmās straumes sasniegs Pekinu pēc 15 dienām.

Projekta centrālajā virzienā ir investēti 33 miljardi dolāru, un to cēla 11 gadus. Projekta īstenošanas laikā tika pārvietoti vairāk nekā 330 000 cilvēku, ziņo Ķīnas mediji.

Projekta austrumu maršruts, kas izmanto Ķīnas 1400 gadus veco Lielo kanālu, pagājušajā gadā sāka piegādāt ūdeni no Jandzi upes uz Šaņdunas provinci.

Ķīnas valdība uzsver, ka projekts, kurā kopā būs trīs maršruti atrisinās hroniskās problēmas ar ūdens trūkumu valsts ziemeļu pilsētās.

Projekta kopējā vērtība tiek lēsta 81 miljarda ASV dolāru (65 miljardi eiro).

Kritiķi vērš uzmanību uz radīto piesārņojumu, un norāda, ka projekta panākumus apdraud nokrišņu samazināšanās valsts dienvidos. Tiek sacīts, ka projekts spēs risināt problēmu tikai uz laiku.

BNS

Tēmas