Austrālija būs viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas aizliegs bērniem izmantot sociālās saziņas vietnes
foto: Shutterstock
Austrālijas valdība plāno ierobežot sociālos medijus bērniem līdz 16 gadu vecumam.
Pasaulē

Austrālija būs viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas aizliegs bērniem izmantot sociālās saziņas vietnes

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Austrālija plāno aizliegt bērniem līdz pat 16 gadu vecumam izmantot sociālās saziņas vietnes, otrdien pavēstīja premjerministrs Entonijs Albanīzs. Šī iecere sadusmojusi jauniešu digitālo tiesību aizstāvjus.

Austrālija būs viena no pirmajām valstīm pasaulē, ...

Austrālija plāno noteikt minimālo vecuma ierobežojumu bērniem, kuri drīkst izmantot sociālos medijus, atsaucoties uz bažām par viņu garīgo un fizisko veselību, izraisot digitālo tiesību aizstāvju pretreakciju, kas brīdina, ka šāda iecere varētu izraisīt bīstamas aktivitātes tiešsaistē.

Saskaņā ar ieceri, minimālais vecums, no kāda bērniem varētu ļaut reģistrēties tādās vietnēs kā "Facebook", "Instagram" un "TikTok", vēl tiek apspriests, taču sagaidāms, ka tas varētu būt no 14 līdz 16 gadiem.

Albanīzs norādīja, ka vēlas "redzēt bērnus nevis pie savām ierīcēm, bet sporta laukumos un peldbaseinos, un tenisa kortos. " Viņš vēlas, lai bērniem būtu patiesa pieredze ar reāliem cilvēkiem. 

Saskaņā ar likumu Austrālija būtu viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas sociālajos medijos ieviesīs vecuma ierobežojumu. 

"Šī nežēlīgā kustība draud radīt nopietnu kaitējumu, izslēdzot jauniešus no jēgpilnas, veselīgas līdzdalības digitālajā pasaulē, potenciāli virzot viņus uz zemākas kvalitātes tiešsaistes telpām," bažījās Kvīnslendas Tehnoloģiju universitātes digitālās universitātes direktors Daniels Anguss.

Pašas Austrālijas interneta regulators, e-drošības komisārs, brīdināja, ka "uz ierobežojumiem balstītas pieejas var ierobežot jauniešu piekļuvi kritiskajam atbalstam un mudināt viņus izmantot mazāk regulētus pakalpojumus".

Austrālijā ir viena no pasaulē lielākajām tiešsaistes iedzīvotāju grupām, un saskaņā ar tehnoloģiju nozares datiem četras piektdaļas no 26 miljoniem cilvēku izmanto sociālos medijus.