Pasaulē

“Cilvēkiem ir jāatgādina, ka viņi strādā darba devēja labā, un nevis otrādi”: multimiljonārs vēlas lielāku bezdarbu

Jauns.lv

Vienam no Austrālijas bagātākajiem cilvēkiem nācies atvainoties par sašutuma vētru izraisījušajiem izteikumiem, ka bezdarba līmenim vajag strauji palielināties, lai samazinātu “iedomību darba tirgū”, jo “cilvēkiem ir jāatgādina, ka viņi strādā darba devēja labā, un nevis otrādi”.

“Cilvēkiem ir jāatgādina, ka viņi strādā darba dev...

Nekustamo īpašumu magnāta Tima Gērnera šonedēļ pausti izteikumi kļuva virāli sociālajos tīklos un izpelnījās asu nopēlumu.

Viņš norādīja, ka Covid-19 pandēmija ir uz slikto pusi mainījusi darba ņēmēju attieksmi un darba ētiku. “Notikušas sistēmiskas pārmaiņas, kad darba ņēmēji uzskata, ka darba devējam ir ļoti paveicies, ka viņi tur strādā,” paziņoja 41 gadus vecais “Gurner Group” dibinātājs un vadītājs. “Mums cilvēkiem ir jāatgādina, ka viņi strādā darba devēja labā, un nevis otrādi”.

Viņš ieteica pašreizējo 3,7 procentu bezdarba līmeni paaugstināt par 40-50 procentiem, tādējādi bez darba paliktu vairāk nekā 200 000 cilvēku, vēsta BBC.

Magnāta izteikumi saņēma arī politiķu kritiku, piemēram, kāds leiboristu deputāts tos nodēvēja par tādiem, kas būtu piestāvējuši “animācijas filmu superļaunajam tēlam”. Tos pamanīja arī Amerikā, kur Pārstāvju palātas deputāte Aleksandrija Okasio-Kortesa, tos nodēvēja par atgādinājumu tam, ka vadošo firmu vadītāji sev ir uzpūtuši tik milzīgu atalgojumu, kura attiecība pret strādājošo algām ir sasniegusi vēl nepieredzētu līmeni.

Vēlāk Gērneram, kura īpašumu vērtību lēš 558 miljonu eiro apmērā, nācās atzīt, ka “biju paudis dažas piezīmes par bezdarbu un produktivitāti Austrālijā, kuras ļoti nožēloju un kuras bija nepareizas.” Viņš atzina, ka šādi izteikumi bija “ļoti neiejūtīgi” pret strādājošajiem visā Austrālijā, kurus smagi ietekmē dzīves dārdzība un bezdarbs. “Es ļoti nožēloju, ka mans teiktais bija bez empātijas tiem, kuri nokļuvuši šādā situācijā”.

2017. gadā Gērners izraisīja asas debates, kritizējot mājokļu gados jaunos pircējus par viņu izšķērdību, sakot, ka tad, kad viņš pats krāja naudu pirmajai mājai, viņš “nepirka grauzdiņus ar avokado biezeni par 19 dolāriem un četras tases kafijas katru par 4 dolāriem”. Tas izraisīja BBC īpašu pētījumu, lai noskaidrotu, cik daudz porcijas vajag ietaupīt, lai varētu atļauties veikt iemaksu par māju.

Tā dēvētā “avokado indeksa” rezultāti bija pārsteidzoši: lai tolaik varētu veikt iemaksu par māju Londonā, potenciālajam pircējam vajadzētu atteikties no 24 499 porcijām. Lētāk sanāktu Mehiko (3123 porcijas), Johannesburgā (3964), Berlīnē (6968), Tokijā (11538), Sidnejā (11815), Ņujorkā (12135), Sanfrancisko (15975), Vankuverā (17421) un Honkongā (19816). Ja katru dienu atteiktos no vienas šādas porcijas, londonietim līdz kārotajam pirkumam paietu 67 gadi.