Krievijai ir grūtības ar jaunu ieroču ražošanu, bet tai joprojām pietiks kaujas spēku, lai pagarinātu karu Ukrainā, teikts ziņojumā
Zaudējumi kaujas laukā un Rietumu sankcijas ir novedušas Krievijas armiju pie lejupslīdes, taču Maskavai joprojām būs pietiekami daudz kaujas spēku, lai pagarinātu karu Ukrainā, liecina jauna neatkarīga analīze.
Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra ziņojumā sniegti skaudri skaitļi par Krievijas militārajiem zaudējumiem - saskaņā ar vienu no aplēsēm tie ir gandrīz 10 000 vienības svarīgākās tehnikas, piemēram, tanki, kravas automašīnas, artilērijas vienības un lidaparāti.
Taču tajā arī teikts, ka Krievija var izmantot Aukstā kara laika un vecākos krājumus frontes līnijās, lai skaitliski kompensētu to, ko tā, iespējams, ir zaudējusi tehnoloģiju ziņā.
Ļaudis Rīgā aplūko iznīcināta okupantu tanka paliekas
Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstu galvaspilsētās šodien ir aplūkojamas Ukrainas bruņoto spēku iznīcinātas okupantu tehnikas vienības.
"Krievijas armijas kvalitāte modernā aprīkojuma ziņā, visticamāk, samazināsies, vismaz tuvākajā laikā," teikts CSIS ziņojumā.
Tajā norādīts, ka Krievijas zaudējumi attiecībā uz galvenajiem kaujas tankiem, jo īpaši moderniem tankiem, ir bijuši ievērojami.
"Tiek lēsts, ka Maskava ir zaudējusi no 1845 līdz 3511 tankus viena gada laikā pēc kara," teikts CSIS ziņojumā, un kā īpaši postoši tiek atzīmēti jaunāko, modernizēto galveno kaujas tanku T-72B3 zaudējumi, kas pirmo reizi tika piegādāti 2013. gadā.
Nīderlandē bāzētā atklātā avota izlūkošanas tīmekļa vietne "Oryx" apgalvo, ka tās rīcībā ir vizuāli pierādījumi par vairāk nekā 500 T-72B3 variantiem, kas līdz šai nedēļai ir iznīcināti, bojāti, pamesti vai sagūstīti.
Rīgā pie Krievijas vēstniecības uzstāda Ukrainas armijas iznīcinātu okupantu tanku
No 24. februāra līdz 26. martam Kronvalda parkā iepretim Krievijas vēstniecībai Latvijā ir aplūkojams Ukrainas bruņoto spēku iznīcināts Krievijas okupantu ...
Rietumvalstu amatpersonas otrdien notikušajā informatīvajā sanāksmē arī norādīja uz spiedienu uz Krievijas tanku floti.
"Viņi iet uz atpakaļu aprīkojuma ziņā," amatpersonas teica par Krievijas bruņutehniku, norādot, ka 1948. gadā ieviestie tanki T-55 tagad parādās kaujas laukā.
CSIS ziņojumā, atsaucoties uz Krievijas plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem, uzsvērta problēma, ar ko Krievija saskaras jaunu tanku būvē.
Viena tanku rūpnīca "UralVagonZavod" var izgatavot aptuveni 20 tankus mēnesī. Taču Krievija katru mēnesi Ukrainā zaudē vidēji gandrīz 150 visu tipu tankus, teikts ziņojumā.
Turklāt trūkst modernas tehnikas.
CSIS ziņojumā teikts, ka Maskavai nākas atjaunot un nodot ekspluatācijā desmitgadēm vecos tankus, jo tai vienkārši nav resursu jaunu tanku būvei, jo Rietumu sankciju dēļ tā nespēj iegādāties detaļas un instrumentus, kas nepieciešami, lai saliktu modernu tanku.