Četrgadnieka nāvējoša sakropļošana liek Indijai risināt klaiņojošo suņu problēmu
Brutālais uzbrukums, ko februārī fiksēja drošības kamera Haidarābādā, Indijas centrālajā Telangānas štatā, ir šausminājis 1,3 miljardus cilvēku lielo valsti un pievērsis uzmanību jautājumam, kas jau sen dalīja viedokļus - ko darīt ar milzīgo klaiņojošo suņu skaitu Indijā?
Kā ziņo CNN, gandrīz minūti četrus gadus vecais zēns varonīgi centās izvairīties no izsalkušo klaiņojošo suņu bara, kas riņķoja ap viņu.
Zēnu, kura identitāte nav publiskota, suņu bars vilka vairākus metrus pa zemi. Viņš centās izrauties no viņu gūsta, taču viņa mazai un trauslais ķermenis nespēj sacensties ar agresoriem.
Viņa kliedziene spēja pievērst tuvumā esošā tēva uzmanību, taču, ierodoties slimnīcā, bērnam konstatēja nāvi.
Valstī, kurā ir iesakņojusies kultūras cieņa pret dzīvniekiem un nepatiku pret to izkaušanu, šis jautājums ir delikāts. Lielākā daļa piekrīt, ka klaiņojoši suņi ir problēma, bet notiek asas debates par to, kā vislabāk reaģēt.
Saskaņā ar “Press Trust of India” datiem valstī ir aptuveni 62 miljoni klaiņojošu suņu, lai gan eksperti apgalvo, ka patieso skaitu būtu gandrīz neiespējami pārbaudīt. Lielākā daļa no šiem dzīvniekiem, kurus mīļi dēvē par indiešu suņiem, dzīvo harmonijā ar cilvēkiem. Nereti iedzīvotāji tos baro, un daži pat pieņem tos par ģimenes mīluļiem.
Tomēr gadu gaitā klaiņojošu suņu kodumi un nogalināšanas ir satricinājušas daudzas pilsētas, un politiķi, plašsaziņas līdzekļi un iedzīvotāji cenšas piedāvāt dažādus risinājumus.
Indijā klaiņojošu suņu nogalināšana ir aizliegta. Saskaņā ar 2001. gada likumu klaiņojošie suņi pirms palaišanas brīvībā ir jāsavāc, jākastrē un jāvakcinē pret trakumsērgu.
Taču, ņemot vērā šausmīgos uzbrukumus, no kuriem daudzi ir bijuši vērsti pret bērniem, daži ir mēģinājuši apstrīdēt šo likumu.