Mazais interneta fenomens glābj savu tēvu no nāves
Zēns, kura foto kļuva slevens internetā tagad izmanto savu slavu, lai glābtu tēvu.
Sema māte Leinija nofotofrafēja mazo puisēnu pludmalē, kad viņam bija 11 mēneši. Lai gan fotogrāfijā izskatās, ka viņš rāda dūri, māte atklāj patiesību - "Viņš bija gatavs iebāst smiltis mutē."
Viņa ievietoja fotogrāfiju savā Flickr kontā 2007. gadā, un divus gadus vēlāk Leinija konstatēja, ka dēla fotogrāfija internetā izvērtusies par īstu sensāciju un kalpo kā tā dēvētā "meme" ar nosaukumu "Success Kid".
Māte stāsta, ka Sema seja bija redzama "Billboard" lielformāta reklāmas plakātos, TV reklāmās un uz krekliem, kas mātei šķiet gan dīvaini, gan vienreizēji.
"Šobrīd foto ir tur (internetā). Ko gan es varu izdarīt? Vismaz tas ir pozitīvi. Bet vai tas palīdzēs manam vīram ar nieres transplantāciju?" - saka Leinija.
Tagad ģimene izmanto bērna atpazīstamību, lai glābtu mazā Semija tēti Džastinu, kurš jau sešus gadus ārstējas ar dialīzes palīdzību un viņam nepieciešama nieres transplantācija. Ģimene internetā izveidojusi ziedojumu mājaslapu “GoFundMe”, lai atrastu viņam nieri un savāktu 75 000 dolāru, kas nepieciešami operācijai un medikamentiem.
Ziedojumi palīdzēs uzsākt medicīniskās procedūras. Ģimenei būs nepieciešami vēl 12 000 tikai pirmajā ārstniecības gadā vien. Džastinam būs jālieto zāles visu atlikušo mūžu.
Nav skaidrs arī tas, kur iegūt Džastinam nepieciešamo nieri, tāpēc ģimene izmanto "GoFundMe" mājaslapu, lai lūgtu kādu no svešiniekiem kļūt par donoru.
Līdz šim neviena drauga vai ģimenes locekļa niere nav izrādījusies atbilstoša, bet process, lai iekļūtu sarakstā un pretendētu uz kāda miruša donora nieri, ir laikietilpīgs. Tas var aizņemt vismaz piecus gadus.
"Mēs, protams, dodam priekšroku dzīvam donoram, jo izdzīvošanas iespēja būtu daudz labāka" - stāsta Leinija. "Mums nav nekas pret gaidīšanu rindā, bet jo ātrāk, jo labāk mums visiem" - viņa turpina.
Vajadzīgā naudas summa vēl nav savākta, bet tā strauji pieaug. Ģimene cer uz veiksmi.
Džastina nieru problēmas atklājās jau kādu laiciņu pirms Sema dzimšanas, bet šobrīd viņš pavada četras stundas dienā, trīs reizes nedēļā, apmeklējot dialīzes procedūru kabinetu. Viņam mūždien trūkst enerģijas, tādēļ Džastins diemžēl nav spējīgs strādāt. Seši gadi, veicot dialīzi, neapšaubāmi atstāj bēdīgas sekas uz Džastinu.
Orgānu ieguves un transplantācju tīkla dati liecinina, ka Amerikā vairāk nekā 100 000 cilvēku gaida nieru transplantāciju. Pagājušajā gadā vien veiktas 29 531 operācijas, no kurām 23 715 gadījumos niere bija no dzīviem donoriem.