Ugunsgrēks Černobiļas AES tuvumā, iespējams, izraisīts tīšuprāt. FOTO
Tas ir lielākais reģiona ugunsgrēks kopš 1992.gada.
Pasaulē

Ugunsgrēks Černobiļas AES tuvumā, iespējams, izraisīts tīšuprāt. FOTO

Jauns.lv

Bijušās Černobiļas AES aizliegtajā zonā trešdienas rītā tika ierobežots un apturēts ugunsgrēks, kas otrdien bija izcēlies mežsaimniecībā "Černobiļas gārša", paziņoja Ukrainas Ārkārtas situāciju valsts dienests.

Ugunsgrēks Černobiļas AES tuvumā, iespējams, izrai...

Ugunsgrēks plosījās apmēram 320 hektāru platībā Kijevas apgabala Ivankovas rajona Burjakovkas, Rudņas Iļkiņeckas, Gļinkas un Lubjankas ciemu tuvumā. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās 305 cilvēki ar 51 tehnikas vienību. Ārkārtas situāciju valsts dienesta Kijevas apgabala pārvalde informēja, ka situācija tiek kontrolēta, bet uguns dzēšana vēl turpinās un to koordinē šī dienesta vadītājs Zorjans Škirjaks. Ukrainas iekšlietu ministrs Arsens Avakovs paziņoja, ka ugunsgrēks tika apturēts piecu kilometru attālumā no Černobiļas AES radioaktīvo atkritumu sarkofāgiem.

Ugunsdzēsēji atklāja, ka ugunsgrēku, iespējams, izraisījusi tīša dedzināšana vai nolaidība.

Ugunsgrēku Černobiļas AES tuvumā izdodas pakļaut kontrolei

Černobiļas atomelektrostacijas tuvumā esošais ugunsgrēks pakļauts kontrolei. Ugunsgrēks plosījās apmēram 320 hektāru platībā

Černobiļas reģions 2015.gada aprīlī

Tuvojoties Černobiļas AES kodolkatastrofas gadadienai, aģentūras "Reuters" fotogrāfs viesojās "mirušajā" reģionā un nedaudz aiz robežas - Baltkrievijā.

Laika posmā no 1986. līdz 1992.gadam uzņemtie attēli Černobiļā

1986.gada 26.aprīlī notika milzīgākā atomreaktora avārija vēsturē, izmetot radioaktīvu ķimikāliju mākoni, kas saindēja gaisu vai visā PSRS un kuras traģiskās ...

28 gadi kopš Čornobiļas kodolkatastrofas. Pilsēta ir tukša, bet cietušos un mirušos cilvēki joprojām piemin

LETA/BNS/Foto: AFP/EPA/Reuters/Vida Press