"Mīlestības sala" pārtapusi nāves slazdā: divas ciltis Papua-Jaungvinejā sarīko nāvējošus kautiņus
foto: Norbert Eisele-Hein/imageBROKER/Shutterstock/ Vida Press
Ilustratīvs foto. Papua-Jaungvinejā sakāvušās divas ciltis
Pasaulē

"Mīlestības sala" pārtapusi nāves slazdā: divas ciltis Papua-Jaungvinejā sarīko nāvējošus kautiņus

Jauns.lv

Nopietnā divu cilšu konfliktā Kirivinas salā Papua-Jaungvinejas austrumos gājuši bojā 32 cilvēki un vēl 15 pazuduši bez vēsts, raksta "The Guardian".

"Mīlestības sala" pārtapusi nāves slazdā: divas ci...

Kaujas pirmdien izcēlās starp Kulumatas un Kubomas cilšu iedzīvotājiem salā, kas atrodas Milnbejas provincē.

Policisti no valsts galvaspilsētas Portmorsbijas otrdien tika nosūtīti ieviest kārtību, sacīja Papua-Jaungvinejas iekšējās drošības ministrs Pīters Cimalili jaunākais. 

"Policijas komandai, kas šodien dislocēta salā, ir dots norādījums ierobežot un uzturēt kārtību šajā apgabalā, nodrošināt vadību uz vietas un palīdzēt sākt miera procesu," norādīja ministrs.

Valdība vēl nav publiskojusi oficiālu kautiņos bojāgājušo skaitu, taču avoti valdībā laikrakstam "The Guardian" apstiprināja, ka miruši vismaz 32 cilvēki, bet vietējie lēš, ka vēl 15 cilvēki ir pazuduši bez vēsts.

Kāds anonīms avots, kurš, baidoties no represijām, negribēja atklāt savu vārdu, pastāstīja, ka konflikts esot sācies jau pagājušajā mēnesī, kad strīdā par kādu futbola spēli nosists Kubomas pusē esošā Bvetalu ciema vietējais iedzīvotājs.

Kubomas ciema iedzīvotāji atriebjoties esot iznīcinājuši Kulumatas ciema jamsu dārzus, kas vietējiem ir ļoti vērtīgi, jo nodrošina viņus ar iztikas līdzekļiem. Kad Kulumatas ciema iedzīvotāji devušies uz varas iestādēm, lai iesniegtu sūdzību, viņi pa ceļam satikuši Kubomas ciema iedzīvotāju grupu un izcēlies kautiņš.

Kāda cita vietējā medijiem sacīja, ka ir "biedējoši redzēt šādu vardarbību viņu salā", kas tiek dēvēta par "mīlestības salu".

"Cīņas starp ciltīm vienmēr ir bijušas mūsu dzīves un kultūras sastāvdaļa, taču parasti, ja kāds gājis bojā, kaujas apstājas, uguns tiek pārtraukta," viņa teica. "Kulumatas un Kubomas cilvēki ir viens ar otru saistīti, un mums kā mātēm, māsām, meitām ir sirdi plosoši noskatīties, kā mūsu ļaudis šādi cīnās savā starpā."

Viņa sacīja, ka vardarbība bijusi šausminoša: "Mēs ar bērniem aizbēgām, kaut zinām, ka sievietes un bērnus neaiztiks. Bet uz to bija pārāk biedējoši noskatīties, tāpēc mēs aizbēgām."