Piektdien Zemes atmosfērā sadegs Krievijas kosmosa kuģis "Progress"
28.aprīlī šis kuģis tika palaists kosmosā.
Pasaulē

Piektdien Zemes atmosfērā sadegs Krievijas kosmosa kuģis "Progress"

Jauns.lv

Krievija trešdien paziņoja, ka bezpilota kosmosa kravas kuģis "Progress", kas veda piegādes Starptautiskajai kosmosa stacijai (SKS), piektdien nokritīs un sadegs Zemes atmosfērā pēc tam, kad tas cieta sakaru kļūmi.

Piektdien Zemes atmosfērā sadegs Krievijas kosmosa...

Gaidāms, ka "Progress" "savu pastāvēšanu beigs 8.maijā" laika posmā no pulksten 1.23 līdz 21.55 pēc Maskavas laika, kas sakrīt ar Latvijas laiku, trešdien paziņoja Krievijas kosmosa aģentūra "Roskosmos".

"Kosmosa kuģis pilnībā sadegs atmosfēras slāņos un tikai dažas nelielas tā uzbūves elementu daļas varētu sasniegt mūsu planētas virsmu," norādīja aģentūra.

Tā informēja, ka sadursme varētu būt līdzīga plānotai piezemēšanai. Krievija ik gadu nosūta uz SKS trīs vai četrus tādus kravas kuģus. Pēc tam tie nokrīt atpakaļ uz Zemes un sadeg atmosfērā virs Klusā okeāna.

Kosmosa kuģis, kas ir konstruēts padomju laikos un zināms ar savu uzticamību, uz SKS tika palaists 28.aprīlī ar kravu, kurā bija skābeklis, ūdens un rezerves daļas orbitālajai kosmosa stacijai ar sešiem astronautiem, no kuriem viens tur plāno pavadīt gadu.

Dažas stundas pēc palaišanas misijas kontrole zaudēja sakarus ar kuģi.

Īpaša komisija izmeklē negadījumu, pagājušajā nedēļā paziņoja "Roskosmos" vadītāja vietnieks Aleksandrs Ivanovs.

SKS apkalpe saistībā ar incidentu nav apdraudēta, jo ASV piegāžu kuģis kravu tai nogādās līdz 19.jūnijam.

Tomēr anonīms avots kosmosa industrijā ziņu aģentūrai "Interfax" otrdien sacīja, ka misijas kontrole ir sacījusi apkalpei taupīt resursus.

Krievija pēdējā laikā ir piedzīvojusi vairākus negadījumus, kas parāda atklātībai tās kosmosa programmas trūkumus.

Iepriekš  kravas kuģis "Progress" avarēja 2011.gadā Sibīrijā neilgi pēc palaišanas. Krievija arī ir zaudējusi vairākus komerciālos satelītus.

Kopš ASV atspoļkuģu programmas iekonservēšanas astronauti uz SKS tiek sūtīti tikai ar Krievijas kosmosa kuģiem no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā.

LETA/Foto: EPA/LETA