"Bloomberg": Eiropa novēršas no Ukrainas
foto: EPA/Scanpix
Londona, Lielbritānija, 2022. gada 13. jūlijs. Valsts statistikas birojs (ONS) paziņojis, ka iekšzemes kopprodukts (IKP) maijā pēc krituma aprīlī par 0,2 procentiem audzis par 0,5 procentiem. Šī izaugsme tika attiecināta uz pakalpojumiem, ražošanu un būvniecību, tomēr pastāv bažas, ka tas neturpināsies dzīves dārdzības krīzes un augošās inflācijas dēļ.
Pasaulē

"Bloomberg": Eiropa novēršas no Ukrainas

Jauns.lv

Turpinoties konfliktam Ukrainā, dzīves dārdzības pieauguma problēmas ierindas iedzīvotājus Eiropā sāk satraukt spēcīgāk par atbalsta sniegšanu ukraiņiem, raksta "Bloomberg".

"Bloomberg": Eiropa novēršas no Ukrainas...

"Eiropieši pirmajā vietā ierindo produktu un elektroenerģijas cenu celšanos. Bažas par Ukrainas krīzi atkāpjas aizmugurē," teikts materiālā.

Rietumu apņēmība un vienotība Kijivas atbalstam mazināsies, iestājoties aukstumam, uzskata autori.

Kad mājās ir nepatikšanas, ne visi eiropieši ir vienisprātis par Ukrainai veltītās uzmanības apjomu.

Maijā notikušajā 10 Eiropas valstu aptaujā 42% respondentu norādīja, ka viņu valdības pievērš pārāk lielu uzmanību Ukrainai salīdzinājumā ar pašu likstām.

Eiropieši savās bažās par karu līdzās kodolieroču izmantošanai ierindo paaugstināto dzīves dārdzību un enerģijas cenas. Vācijā "Forsa" aptauja jūlijā parādīja, ka atbalsts Krievijas gāzes boikotam bija sarucis no 50 līdz 44 procentiem. 

"Situācija neuzlabosies, Eiropas patērētājus sagaida drūma ziema. Lielbritānija, piemēram, jau gatavojas sistemātiskiem elektroenerģijas atslēgumiem," uzskata žurnālisti.

Rietumu politiķiem nepieciešams sagatavot iedzīvotājus gaidāmajām grūtībām un lūgt viņiem uzkrāt pacietību, secinājis "Bloomberg".

Pēc kara sākuma Ukrainā Eiropas valstis pastiprināja sankciju spiedienu pret Krieviju. Ierobežojošie pasākumi vispirms skāra banku sektoru un augsto tehnoloģiju produkciju.

Daudzi zīmoli paziņojuši par aiziešanu no Krievijas.