“Reversā deportācija”: Krievija atgriež izsūtītos ukraiņus no Pleskavas uz kara nopostīto Mariupoli
foto: REUTERS/SCANPIX
Gaisma daudzdzīvokļu mājas logā Mariupolē.
Pasaulē

“Reversā deportācija”: Krievija atgriež izsūtītos ukraiņus no Pleskavas uz kara nopostīto Mariupoli

Jauns.lv

Apgriezto deportācijas veic Krievijas spēki - ukraiņi, kas agrāk tika piespiedu kārtā no Mariupoles aizvesti uz Krieviju, tagad tiek atgriezti no Pleskavas uz praktiski nopostīto pilsētu pie Azovas jūras. Deportēto grupas acīmredzot ir kļuvušas par problēmu, "Telegram" paziņoja Mariupoles mēra padomnieks Petro Andrjuščenko.

“Reversā deportācija”: Krievija atgriež izsūtītos ...

"Pirmais fakts par reverso deportāciju no Krievijas... No Krievijas pilsētas Pleskavas, kur mariupolieši kļuva par vietējo varas iestāžu problēmu, tiek atgriezti mājās. Sestdien 60 Mariupoles iedzīvotāji "brīvprātīgi" tika iesēdināti divās piekabēs un nosūtīts uz Rostovu pie Donas. Tur viņus sagaidīs pašpasludinātās "Doņeckas Tautas Republikas" varas iestādes un nogādās mājās," rakstīja Andrjuščenko.

Viņš norādīja, ka lielākajai daļai šo cilvēku nav māju, kur atgriezties, jo pirms mēnešiem intensīvās karadarbības laikā lielākā daļa dzīvojamo māju ir iznīcinātas, tāpēc šie cilvēki būs spiesti dzīvot uz ielas vai ielauzties evakuēto dzīvokļos.

"Lielisks reālās dzīves piemērs Krievijas "rūpēm" par cilvēkiem un savām spējām. Mūsdienu Krievija pat nav spējīga organizēt deportāciju, lai cik ciniski šī patiesība izklausītos," uzsvēra mēra padomnieks.

Kā ziņots, Krievijas agresija Mariupolē izraisīja masīvu humanitāro katastrofu. Pilsēta ir gandrīz pilnībā iznīcināta okupantu apšaudes rezultātā.

Mariupolē pašlaik nav stabilas elektrības, ūdens vai gāzes piegādes. Kopš Krievijas iebrukuma pilsētā ir nogalināti ap 22 000 civiliedzīvotāju un vairāk nekā 50 000 – deportēti uz Krieviju, kā arī uz laiku okupētajām Doņeckas apgabala teritorijām.

Mariupole saskaras ar ekoloģisku katastrofu un infekcijas slimību uzliesmojumiem.

Krievu iebrucēji pasludināja līdzstrādnieku Konstantīnu Ivaščenko par Mariupoles "mēru" un rada priekšstatu, ka "dzīve pilsētā atgriežas normālā stāvoklī".