Krievijas-Ukrainas karam ir katastrofiska ietekme uz Sīriju, norāda ANO komisārs
Humānā situācija Sīrijā ir katastrofiska, otrdien paziņoja ANO bēgļu lietu augstais komisārs Filipo Grandi, norādot, ka situāciju Sīrijā ietekmējis karš, ko pret Ukrainu izvērsusi Krievija.
Karš Ukrainā, kas izraisījis cenu kāpumu un pārtikas deficītu, atstāj šausmīgu iespaidu uz cilvēkiem Sīrijā un reģiona valstīs.
Krievijas-Ukrainas karš un ar to saistītās starptautiskās domstarpības var kļūt par vēl vienu šķērsli Sīrijas konflikta noregulēšanas ceļā, sacīja Grandi, norādot, ka Sīrijas konflikts joprojām nav atrisināts, neraugoties uz sāpīgo un ilgo procesu.
Galvenā problēma ir tā, ka Sīrijas kaimiņvalstu viesmīlība iet uz beigām gan pandēmijas, gan citu faktoru iespaidā, bet Sīrijas bēgļi nevar vienkārši izzust, skaidroja komisārs.
Sīrijas pilsoņkara ikdienas šausminošās ainas
Sīrijas pilsoņkarš, kas notiek jau kopš 2011. gada marta paņēmis jau vairāk nekā 330 000 cilvēku dzīvību. Civiliedzīvotāju upuru vidū ...
Grandi aicināja valstu līderus neizmantot bēgļus politiskiem mērķiem.
Uzņemot Ukrainas bēgļus, Eiropa bijusi ārkārtīgi saliedēta, apņēmīga un dāsna, norādīja Grandi.
"Bet diemžēl mēs redzam, ka politiķi sekmē diskriminācijas tendenci, sakot, ka ukraiņi ir īsti bēgļi, bet citi nav. Tas ir nepieņemami, tas ir rasisms un diskriminācija," uzskata ANO komisārs.
Savukārt Ukrainas Aizsardzības ministrijas izlūkdienests otrdien pavēstīja, ka labība, ko Krievijas karaspēks nozadzis Ukrainā, šobrīd atrodas Vidusjūrā Krievijas kuģos, kas ir ceļā, pēc visa spriežot, uz Sīriju.
Sīrijas pilsoņkarš aizsākās 2011. gadā, un konflikts pakāpeniski sadrumstalojās daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis.