Meksikā referendums par eksprezidentu tiesāšanu uzskatāms par nenotikušu
Meksikā svētdien referendumā par to, vai eksprezidenti ir tiesājami par apsūdzībām korupcijā un citos likumpārkāpumos, piedalījušies tikai aptuveni 7% vēlētāju, līdz ar to tas uzskatāms par nenotikušu, paziņojis Nacionālais Vēlēšanu institūts.
Lai referendumu uzskatītu par notikušu, tajā bija jāpiedalās vismaz 40% vēlētāju.
Referendumu ierosināja pašreizējais Meksikas kreisais prezidents Andress Manuels Lopess Obradors, kurš nāca pie varas 2018.gadā, solot atbrīvot valsti no korupcijas.
Referendumā tika jautāts, vai būtu tiesājami eksprezidenti Karloss Salinass, Ernesto Sediljo, Visente Fokss, Felipe Kalderons un Enrike Penja Njeto, kuru prezidentūras termiņi aptver laiku no 1988. līdz 2018.gadam.
Lopess Obradors apsūdzēja viņus "pārmērīgā bagātības koncentrācijā, monumentālos valsts kases zaudējumos, valsts īpašuma privatizācijā un plaši izplatītā korupcijā".
Referenduma kritiķi apgalvo, ka tas bija lieks, jo eksprezidenti var tikt tiesāti kā jebkuri citi pilsoņi.
Kā jau bija sagaidāms, vairums no tiem, kas piedalījās referendumā, balsoja par to, ka eksprezidenti būtu jāsauc tiesas priekšā.
Lopess Obradors paziņoja, ka šī "tautas konsultācija" stiprinās līdzdalības demokrātiju, bet kritiķi uzskata šo referendumu par politisko triku.