Skati, kas silda sirdi: dzīves nesaudzēti suņi, kuri nemaz nenojauš, ka ir citādāki
foto: REUTERS/SCANPIX
Tā izskatās suņu ikdienas fiziskās formas uzturēšanas process.
Pasaulē

Skati, kas silda sirdi: dzīves nesaudzēti suņi, kuri nemaz nenojauš, ka ir citādāki

Jauns.lv

Čonburi pilsētā Taizemē, kur darbojas ļoti sirsnīga iestāde - dzīves un likteņa apbružāto suņu patversme - darbinieki raizējas, ka pandēmijas dēļ šī vieta nu ir apdraudēta. 

Skati, kas silda sirdi: dzīves nesaudzēti suņi, ku...

Kadri no šīs patversmes, kur bars ar suņiem, kuru pakaļkāju vietā ir riteņi, patiesi aizkustina. 

Lielākā daļa no šiem 27 patversmes iemītniekiem ir dažādu negadījumu upuri. "Teju ir tā, ka viņiem pat nav nojausma par savu invaliditāti," atklāj patversmes pārstāvis Kristofers Čidičimo, norādot, ka pie šādas protēzes suņi pierodot ļoti ātri.

Dzīves nesaudzētu sunīšu patversme Taizemē

Šo patversmi 2002. gadā izveidoja kāds Zviedrijas pilsonis, kurš pārcēlās uz Čonburi un bija šausmās, ieraugot, kādā stāvoklī ir daudzi klaiņojošie suņi. 

Tomēr tās nākotnes pastāvēšana nu ir uz jautājuma zīmes - Covid-19 pandēmijas dēļ par 40% sarucis saņemto ziedojumu skaits, jo sarucis arī ārvalstnieku skaits, kuri ierodas patversmē un atstāj ziedojumu. 

Kopā patversmē mīt vairāki simti dzīvnieku, bet tās darbinieki aprūpē arī uz ielas dzīvojošos suņus. Dienā tam tiek iztērēti aptuveni 1000 eiro.

Aplēses liecina, ka Taizemē 2017. gadā bija apmēram 800 000 klaiņojošu kaķu un suņu. Līdz 2027. gadam šis skaits varētu sasniegt divus miljonus, bet 20 gadu perspektīvā - piecus miljonus, ja vien amatpersonas nesāks rīkoties, lai to ierobežotu.

Kamēr patversmes uzturētāji cer uz labākām dienām, suņi bēdu nezina. "Viņi skrien ļoti ātri, mēs netiekam līdzi," par rējējiem ar riteņiem pakaļkāju vietā saka darbinieki.