Bēgot no kara, patvēruma meklētāji saskaras ar lēnu internetu, negaršīgu ēdienu un citām šausmām. VIDEO
Bēgļi Eiropā uzvedas kā neapmierināti tūristi.
Pasaulē

Bēgot no kara, patvēruma meklētāji saskaras ar lēnu internetu, negaršīgu ēdienu un citām šausmām. VIDEO

Jauns.lv

Eiropa šobrīd piedzīvo lielāko migrācijas krīzi kopš Otrā pasaules kara, mēģinot tikt galā ar migrantu pieplūdumu, kas tur mēģina paglābties no bruņotiem konfliktiem vai nabadzības Tuvajos Austrumos un citur. Eiropieši ir pārsteigti par bēgļu pieprasītajiem labumiem un viņu sūdzībām par dzīves apstākļiem. Viņi drīzāk atstāj neapmierinātu tūristu iespaidu nekā no kara bēgošu cilvēkus.

Bēgot no kara, patvēruma meklētāji saskaras ar lēn...

Vācijas nometnēs dzīvojošie bēgļi pieprasa,lai viņus pārceļ uz dzīvi dzīvokļos. Viņiem jādzīvo automašīnu garāžās, kurās esot slikts gaiss un strauji izplatās slimības. Vienā garāžā jāsadzīvo pat 500 cilvēkiem.

Kāda Vācijā patvērumu guvusi sīriete stāsta: "Tā ir noslēgta telpa, kurā nav logu, tā pat nav vieta, kur pieklātos uzturēties cilvēkam". Rēma Habašieha turpina: "Kopējas tualetes - tas ir pretīgi un to nav gana. Tur ir tikai četras kabīnes uz visām nometnes sievietēm".

Vācijas Sarkanais krusts stāsta, ka nometnes izveidei bijis ļoti maz laika, viņi centīsies visu pabeigt divu diennakšu laikā. Nometnē plānots ap 600 gultu un vairākas sanitārās telpas, kuras jau tiek nepārtraukti lietotas.

Rēma Habašieha: "Pametot Sīriju, es cerēju uz ko labāku. Apstākļi, kuros mums šeit ir jādzīvo, ir sliktāki, kā es tos biju domājusi."
Rēma Habašieha: "Pametot Sīriju, es cerēju uz ko labāku. Apstākļi, kuros mums šeit ir jādzīvo, ir sliktāki, kā es tos biju domājusi."

Sīriete turpina: "Es joprojām neko nenožēloju, bet esmu vīlusies, tas nav tas ko es biju iztēlojusies. Pametot Sīriju, es cerēju uz ko labāku. Apstākļi, kuros mums šeit ir jādzīvo, ir sliktāki, kā es tos biju domājusi."

Arī Minhenes vecajā militārajā nemetnē tagad izveidota bēgļu uzturēšanās mītne. Lai gan bēgļu nometnēs vairumam vajadzētu bū sīriešiem, tomēr tā nav. Tur sastopami - afgāņi, albāņi, pakistāņi un pat bēgļi no Bangladešas.

Hosams Kabheiss: "Vai nu Vācija vai nekas."
Hosams Kabheiss: "Vai nu Vācija vai nekas."

Hosams Kabheiss kopā ar sievu un diviem bērniem pameta Sīrijas galvaspilsētu Damasku. Vienam no dēliem nepieciešama speciāla medicīniskā aprūpe. Vīrietis apgalvo, ja Eiropas līderi gribēs pārcelt viņu no Vācijas uz kādu citu valsti, tad tā vietā viņš dosies atpakaļ uz Sīriju. Hosams stāsta: "Es došos atpakaļ uz savu valsti. Jūs varat prasīt jebkuram no nometnes, viņu plāni ir tieši tādi paši. Vai nu Vācija, vai nekas."

Bēgļi Nīderlandē sūdzas par pieticīgām brokastīm un pusdienām. Kāds no viņiem stāsta, ka esot auksts un neesot kārtīgu apģērbu. Turklāt viņš novērojis, ka vieniem tiek piešķirts vairāk drēbju nekā citiem. Kāds bēglis stāsta: "Mēs šeit jūtamies slikti. Nevar tikai ēst un gulēt, un lietot lēnu internetu, tas nav jauki!"

Kāds sīrietis sūdzas, ka vēlas naudu, lai varētu nopirkt cigaretes, un šo to nosūtīt arī mātei Sīrijā. Bēgļi apgalvo, ka Nīderlandes nometnes serviss ir zem katras kritikas, kāds no viņiem pat saka, ka tāda nav vispār.

Arī Beļģijā bēgļi nav apmierināti ar patversmēm. Gan sievietes, gan vīrieši apgalvo, ka nometnēs piedāvātā ēdiena kvalitāte ir viduvēja.

Bēglis Somijā apgalvo, ka šādu ēdienu neatzīst pat suns, drīzāk piemērots sievietei.
Bēglis Somijā apgalvo, ka šādu ēdienu neatzīst pat suns, drīzāk piemērots sievietei.

Kāds bēglis Somijā sašutis par viņam pasniegto ēdienu, tas neesot labs un paredzēts suņiem. Viņš to devis kādam sunim, bet arī tas atteicies no maltītes. "Tas domāts sievietēm" - viņš saka.

Horvātijā bēgļi atteikušies pamest viesnīcu, kurā viņi izmitināti un nevēlas pārcelties uz kluso centru.

Kāds neapmierināts sīrietis stāsta: "Pirms tam vairāki cilvēki man atklāja, ka Horvātija ir laba, bet tagad, kad esmu šeit, es secinu, ka tā nebūt nav. Mēnesī saņemam tikai 1000 horvātu kunu (131 eiro). Katru dienu jāēd makaroni, mēs dosimies uz Vāciju, jo tur piešķir vairāk naudas."

Itālijā bēgļi no Ganas sūdzas, ka mitekļos esot pārāk karsts, un arī piedāvātais ēdiens neesot labs. Neesot ne TV, ne kādas citas izklaides, arī gaisa kondicioniera pietrūkstot. Nepieciešama komfortabla vieta.

Daudzi no afrikāņiem ir sašutuši par telšu kvalitāti, tās laižot cauri ūdeni, kas krājas uz grīdas.
Daudzi no afrikāņiem ir sašutuši par telšu kvalitāti, tās laižot cauri ūdeni, kas krājas uz grīdas.

Grieķijā patvēruma meklētāji sūdzas, ka mitekļos nav elektrības, pa logiem ienākot vējš, neesot tualetes. Kāds no bēgļiem stāsta: "Te nav veļas mazgājamās mašīnas, manas drēbes ir netīras, šeit viss ir netīrs".

Bēgļi Zviedrijā sūdzas, ka pēc ēdiena jāiet gandrīz kilometrs, ar bļodiņu jāstāv zem klajas debess, ēdnīca ir maza. Restorānā darbinieki dod tikai vienu sviestmaizi personai, daudzi joprojām ir izsalkuši. Istabas, kurās bēgļiem jāuzturas - mazas. Tur esot virtuve, bet nav elektrības. Tikko uz nometni atbraukušie bēgļi stāsta, ka tuvākā slimnīca esot 45 minūšu braucienā un apkārtnē nav nevienas skolas. Viņi vēlas civilizāciju un patvērumu centrā, kur apgrozās vairāk cilvēku.

Bēgļi Eiropā uzvedas kā neapmierināti tūristi - video:

Neapmierinātie patvēruma meklētāji Eiropas bēgļu nometnēs

Neapmierinātie patvēruma meklētāji Eiropas bēgļu nometnēs

Kasjauns.lv/ Foto:  Ekrānuzņēmums no video