Brīvprātīgie saņems nedaudz atšķirīgas vakcīnas: Lielbritānijā šodien sāk izmēģinājumus uz cilvēkiem
Šodien, 23. aprīlī, Lielbritānijā sāksies jaunā koronavīrusa Covid-19 vakcīnu izmēģinājumi uz cilvēkiem. Vakcīnas izstrādā Oksfordas Universitātes zinātnieki, kuri uzskata, ka tai ir apmēram 80% varbūtība uz cerēto iedarbību.
Profesore Sāra Gilberte, kura piedalās vakcīnas izstrādē, “Sky News” norādījusi, ka līdz maija vidum paredzēts vakcīnu izmēģināt uz apmēram 500 cilvēkiem.
Svarīgi esot arī uzsvērt, ka puse brīvprātīgo saņemšot nedaudz atšķirīgas vakcīnas.
“Mēs monitorēsim cilvēkus, liekot novērot savu veselību un analizējot, kurš inficējas. Vakcīnas izmēģinājumā piedalīsies veseli cilvēki, ” paudusi Gilberte.
Tikmēr profesors Endrjū Pollards, kurš arī piedalās vakcīnas izstrādē, atklājis, ka gadījumā, ja vakcīna būs veiksmīga, tad būšot neiedomājami liels izaicinājums, lai palielinātu devas tādā apmērā, lai pietiktu visai pasaulei.
Parasti šādu vakcīnu izstrādāšana aizņem daudz ilgāku laiku, tomēr šoreiz izdevies ātrāk, jo kopš koronavīrusa SARS epidēmijas iegūti daudz datu par koronavīrusa bioloģiju.
Oksfordas vakcīna, saukta “ChAdOx1 nCoV-19”, ir izgatavota no nekaitīga šimpanzes vīrusa, kas ir ģenētiski konstruēts, lai pārnēsātu daļu koronavīrusa.
Pateicoties par ieguldīto darbu cīņā pret Covid-19, cilvēki Lielbritānijā aplaudē medicīnas personālam
Jau pierādīts, ka šī metode rada spēcīgu imūno reakciju uz citām slimībām.
Tikmēr Londonas “Imperial College” komanda kopš februāra testē savu vakcīnu uz dzīvniekiem, un paredzams, ka tās klīniskie pētījumi uz cilvēkiem sāksies jūnijā.
Visā pasaulē tiek izstrādātas šobrīd vairāk nekā 70 vakcīnas, bet izmēģinājumi uz cilvēkiem šobrīd tiek veikti tikai Amerikas Savienotajās Valstīs un Ķīnā. No 23. aprīļa pievienojas arī Lielbritānija.
Lielbritānija, kur pēc zinātnieku domām pašreiz tuvojas jaunā koronavīrusa uzliesmojuma kulminācija, reģistrējusi piekto lielāko Covid-19 upuru skaitu pasaulē.
Jaunākie dati no Lielbritānijas slimnīcām liecina, ka no Covid-19 valstī miruši vairāk nekā 17 000 cilvēku, bet inficējušies - vairāk nekā 114 000.