Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru (Foto: REUTERS/SCANPIX)

"Brazīlieši neko nesaķer" - prezidents Bolsonaru paziņo, ka vietējiem izstrādājušās antivielas pret Covid-19

Ārzemēs
27. martā 08:33 2020. gada 27. martā 08:33
  Jauns.lv / LETA
Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru ceturtdien lūgšanu vietas pasludināja par "būtisku pakalpojumu" sniedzējiem, kam noteikts izņēmums saistībā ar koronavīrusa dēļ ieviestajiem stingrajiem ierobežojumiem.

Šādi rīkojoties, galēji labējais līderis kārtējo reizi vēršas pret agresīvajiem koronavīrusa ierobežošanas pasākumiem.

"Visa veida reliģiskās aktivitātes" līdzās lielveikaliem un aptiekām pievienotas pakalpojumu sarakstam, uz kuriem noteikts izņēmums, teikts rīkojumā. Šīs aktivitātes īstenojamas, "ievērojot Veselības ministrijas vadlīnijas".

Bolsonaru 2018.gadā prezidenta amatā tika ievēlēts ar evaņģēlisko kristiešu kopienas atbalstu, bet tagad viņam izraisījušās domstarpības ar vietējām varasiestādēm, kas centienos apturēt koronavīrusa izplatību tādās vietās kā Sanpaulu un Riodežaneiro slēgušas skolas un uzņēmumus.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Prezidents reakciju uz pandēmiju raksturojis kā pārspīlētu un brīdinājis, ka šie pasākumi ir neobligāti un sagraus Latīņamerikas lielāko ekonomiku.

Vairums lūgšanu vietu Brazīlijā aktivitātes klātienē jau ir pārtraukušas, un daudzas baznīcas dievkalpojumus translē tīmeklī. Tiesa gan, ir arī pazīstami reliģiskie līderi, kas pielāgoties atsakās.

Vaicāts, vai inficēšanās ar Covid-19 vīrusu Brazīlijā sasniegs tādus pašaus apjomus kā ASV, Bolsonaru sacīja: "Es neuzskatu, ka mēs sasniegsim šo līmeni."

"Brazīlieši," sacīja prezidents, "neko nesaķer. Jūs redzat jaunu puisi, kurš lec pāri kanalizācijas ūdeņiem. Viņš lec pāri, viņš iekrīt iekšā, un ar viņu nekas nav noticis."

"Pat vēl vairāk - es uzskatu, ka daudzi cilvēki Brazīlijā jau pirms vairākām nedēļām vai mēnešiem ir inficējušies [ar koronavīrusu]. Viņiem jau ir antivielas, kas sekmē, lai tas neizplatītos," skaidroja Bolsonaru, runājot galvaspilsētā Braziljā pie prezidenta pils.

Citi šobrīd lasa

Katoļu “organizētā grupa” Latvijas budžetam varētu būt izkrāpusi 177 654 eiro. Kā savu turīgumu vērtē citas baznīcas? 15
Rīgā iestrēgušā čehu cirka dzīvnieki atraduši pagaidu mājvietu; mākslinieki pārsteigti par latviešu atsaucību 19
"Labu variantu nebija!" Valsts iestādes komentē miljonus vērto sejas masku un respiratoru iepirkumu 16
Tēmas: Brazīlija
Pievienot komentāru

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней

«Выпьем за любовь!»: сын Пугачевой и Галкина смешно спародировал Игоря Николаева