Parīzē, Beļģijā un Nīderlandē vēsturisks rekords, Lielbritānijā veikalos sāk aptrūkties ūdens - Eiropā plosās neciešams karstums
Parīzē šodien, 25. jūlijā reģistrēta pilsētā vēsturiski augstākā gaisa temperatūra -41 grāds. Franču meteoroloģiskais dienests brīdinājis, dienas laikā gaiss varētu uzkarst pat līdz 43 grādiem. Tāpat ceturtdienas pēcpusdienā Beļģijā un Nīderlandē pirmo reizi kopš tiek veikti gaisa temperatūras mērījumi termometra stabiņš ēnā pakāpies virs +40 grādiem Celsija skalā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.
Eiropu pārņēmis spēcīgs karstuma vilnis
Gelderlandes provincē, Nīderlandē, gaiss sakarsis līdz pat +41,7 grādiem, paziņoja nacionālais meteoroloģijas dienests.
Līdz šai nedēļai absolūtais karstuma rekords gan Beļģijā, gan Nīderlandē bija nepilni +39 grādi. Pirmo reizi tas tika pārspēts trešdien, 24.jūlijā.
Nebijis karstums piemeklējis lielu daļu Rietumeiropas. Temperatūras rekordi krīt ne tikai Beniluksa valstīs, bet arī Vācijā, Francijā un Anglijā.
Lielbritānijā gaisa temperatūra sasniegusi 39 grādu robežu, veikalu ūdens plauktus padarot praktiski tukšus.
Visaugstākā gaisa temperatūra - pat +43 grādi - tuvākajās stundās gaidāma Francijā.
Savukārt Skandināvijā lielākais karstums - līdz +35 grādiem - gaidāms šajā nedēļas nogalē.
Ekstremāli augstās gaisa temperatūras daļā Eiropas izraisījis no Āfrikas plūstošais karstuma vilnis.
Jauns.lv jau ziņoja, ka Lielbritānijas meteoroloģijas dienests prognozē 60% varbūtību, ka vietām Anglijas dienvidos un austrumos termometra stabiņš pēcpusdienā pakāpsies līdz +39 grādiem, pārspējot Apvienotās Karalistes absolūto karstuma rekordu - 2003.gadā reģistrētos +38,5 grādus.
Beļģijā prognozēta svelme līdz +41 grādam, lai gan līdz šai vasarai Beļģijā ne reizi nebija reģistrēta par +39 grādiem augstāka gaisa temperatūra. Arī Nīderlandē un Vācijā ir liela iespēja otro dienu pēc kārtas pārspēt valsts absolūto karstuma rekordu. Rekords gaidāms arī Luksemburgā.
Nedēļas nogalē jauns nacionālais karstuma rekords iespējams arī Norvēģijā.
Gan karstums jūnijā, gan šomēnes saistīts ar svelmaina gaisa ienākšanu no Āfrikas. Spāniju tas sasniedz visai bieži, tādēļ tur šonedēļ nav apdraudēts absolūtais karstuma rekords, savukārt līdz Anglijai, Nīderlandei un Skandināvijai Āfrikas svelme nokļūst reti.
Savukārt, piektdien no rietumiem sāks ieplūst vēsāks gaiss, un tuvākajā nedēļā gaisa temperatūra Rietumeiropā būs krietni zemāka, prognozē sinoptiķi.