Krievijā nolemj turpināt Eiropas Padomes boikotu
Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome ceturtdien nolēmusi nesūtīt delegāciju uz Eiropas Padomi un neatsākt iemaksas šīs organizācijas budžetā.
Deputāti pārmeta organizācijai Krievijas tiesību pārkāpšanu, apturot Krievijas delegācijas balsstiesības Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā (EPPA) un tādējādi sodot Maskavu par Krimas okupāciju.
Strasbūrā bāzētā Eiropas Padome ir dibināta 1949.gadā, un tā ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, kas apvieno 47 Eiropas valstis. Eiropas Padomes mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu Eiropā, nodrošinot tās pamatvērtību - cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma - ievērošanu un aizsardzību. Eiropas Padome atbild par tienešu ievēlēšanu Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
Eiropas Padome nav Eiropas Savienības (ES) organizācija.
Krievijas deputāti norādīja, ka "vairāk nekā puse Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnešu ir ievēlēti (..) bez Krievijas pārstāvju piedalīšanās, kas raisa šaubas par Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmumu leģitimitāti attiecībā pret Krieviju."
Pēc Krimas okupācijas Eiropas Padome piemēroja sankcijas Krievijas delegācijai, atņemot balsstiesības un izslēdzot to no organizācijas novērošanas misijām un vadības struktūrām. Atbildot uz to, Krievijas pārstāvji atteicās piedalīties plenārsēdēs. Krievija pagājušajā gadā pārtrauca arī iemaksas Eiropas Padomes budžetā, kas organizācijā izraisīja nopietnas finanšu problēmas.
Krievija paziņojusi, ka pārtrauks boikotu tikai tad, ja tās delegācijai tiks atjaunotas visas tiesības un Eiropas Padome izdarīs izmaiņas noteikumos, kas ļauj organizācijai piemērot sankcijas.