Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Deli smoga dēļ aizliedz kravas auto 2

Pasaulē
2018. gada 9. novembrī 09:36 2018. gada 9. novembrī 09:36
LETA
Varasiestādes Indijas galvaspilsētā Deli, sākoties ikgadējā ziemas smoga problēmām, uz trim dienām galvaspilsētā aizliegušas iebraukt kravas auto.

Gaisa piesārņojumam sasniedzot bīstamu līmeni, ceturtdien vakarā noteikts aizliegums galvaspilsētā iebraukt teju 40 000 vidēja un liela izmēra kravas auto.

Izņēmums noteikts auto, kas pārvadā pārtiku un citas primāri nepieciešamās preces, norādīja Transporta ministrija, vienlaikus mudinot dīzeļa apvidus auto īpašniekus savus spēkratus atstāt mājās.

Gaisa piesārņojumam sasniedzot bīstamu līmeni, noteikts aizliegums galvaspilsētā iebraukt teju 40 000 vidēja un liela izmēra kravas auto. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Gaisa kvalitāte Deli pasliktinās ziemā, kad dūmi no lauku saimniecībām nokļūst pilsētā un sajaucas ar industriālajiem un transporta izmešiem, radot neveselīgu kokteili.

Trešdien vakarā Deli iedzīvotāji pamatā ignorēja tiesas aizliegumu un hinduistu svētkus atzīmēja ar dūmojošām petardēm, līdz ar to piesārņojuma līmenis ievērojami palielinājās.

Varasiestādes iepriekšējos gados noteikušas ierobežojumus privāto auto izmantošanai, slēgušas rūpnieciskos objektus un spēkstacijas, kas izmanto ogles, kā arī noteikušas nodokļus kravas auto, šādi cenšoties vadītājus atturēt no Deli izmantošanas tranzītam.

Deli ir viena no 14 Indijas pilsētām, kas šogad iekļautas Pasaules Veselības organizācijas 20 pasaules piesārņotāko pilsētu sarakstā.

Citi šobrīd lasa

Igaunijā saņemta pirmā atļauja eitanāzijai: no dzīves atteikusies skolotāja, četru bērnu māte 5
Gripa pamatīgi iebiedējusi Latvijas iedzīvotājus: vakcīnas vairs nav pieejamas teju nekur 54
VIDEO: Jūlijs Krūmiņš uz tiesu ierodas "noskūtiem" matiem un plastmasas rokudzelžos 56
Tēmas: Indija
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой