Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Spānija saskata Krievijas iejaukšanos Katalonijas neatkarības referendumā 32

Pasaulē
2017. gada 13. novembrī 21:10 2017. gada 13. novembrī 21:10
LETA
Spānija pirmdien brīdinājusi citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis par dezinformācijas kampaņu, kāda nesen uzsākta ar nolūku destabilizēt situāciju Katalonijā un kuras avots, kā apgalvo Madride, varētu būt Krievija.

Spānijas aizsardzības ministre Marija Doloresa de Kospedala žurnālistiem Briselē pavēstīja, ka "daudzas no akcijām nāca no Krievijas teritorijas", lai gan pagaidām nav izdevies noskaidrots, kas tieši ir bijis to avots un vai tajā ir bijusi iesaistīta Krievijas valdība.

Viņa piebilda, ka līdzīgas darbības vēlāk atkārtotas arī no Venecuēlas teritorijas.

Pēc 1.oktobrī notikušā Katalonijas neatkarības referenduma Madride reģionā atjaunoja savu tiešo pārvaldi, atlaida Katalonijas reģionālo valdību un parlamentu un izsludināja reģionālā parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kas paredzētas 21.decembrī.

Spānijas aizsardzības ministre Marija Doloresa de Kospedala pavēstīja, ka "daudzas no akcijām nāca no Krievijas teritorijas". (Foto: EPA/LETA)

De Kospedala atteicās izteikt pieņēmumus par iespējamo dezinformācijas ietekmi uz priekšvēlēšanu kampaņu Katalonijā, piebilstot, ka tās intensitāte mainās katru dienu.

Iepriekš Spānijas ārlietu ministrs Alfonso Dastiss, norādot uz neseno "WikiLeaks" dibinātāja Džūljena Asanža tikšanos ar kādu ietekmīgu katalāņu separātistu līderi, paziņoja, ka esot pazīmes, kas liecina par Asanža un citu mēģinājumiem "iejaukties un manipulēt" ar Katalonijas krīzi.

Pagājušajā nedēļā Madride atzina, ka notiekošais tieši neapliecina Krievijas valdības iesaistīšanos šajā kampaņā, un līdz šim Spānija nav nodevusi atklātībai kādus pierādījumus, kas apliecinātu tās apgalvojumus par iejaukšanos Katalonijas notikumos no ārvalstīm.

Citi šobrīd lasa

Dermatologi sola vakcīnu, kas izskaustu problēmu, ar kuru ikdienā cīnās tūkstošiem pusaudžu 11
Meļi miljardieri Bilu Geitsu pasludina par antivakcinācijas piekritēju 30
FOTO: saposušās dāmas un eleganti kungi pulcējas Latvijas uzņēmēju gada ballē 56
Tēmas: Katalonija
Skatīt visus komentārus

"Задача – сделать эффектный эфир": экс-сотрудник показал изнанку и разоблачил шоу "Битва экстрасенсов"

"Зачем этот нелепый хвостик?": подписчики неоднозначно отреагировали на новую прическу Галкина