Francijā beidzas ārkārtas stāvoklis, kas bija spēkā kopš 2015. gada teroraktiem
Francijā trešdien beidzas ārkārtas stāvoklis, kas tika ieviests valstī pēc 2015.gada 13.novembrī notikušajiem teroraktiem un pēc tam sešas reizes pagarināts.
Pēdējo reizi Francijas parlaments ārkārtas stāvokli pagarināja jūlijā un šis termiņš beidzas 1.novembrī. Tas nozīmē, ka automātiski beidzas arī ārkārtas stāvoklis.
Turpmāk drošības pasākumus, kas tika īstenoti ārkārtas stāvokļa ietvaros, aizstās pasākumi, ko paredz prezidenta Emanuela Makrona pirmdien parakstītais jaunais pretterorisma likums.
"Solījums ir izpildīts - mēs pārtraucam ārkārtas stāvokli no 1.novembra, pastiprinot mūsu pilsoņu aizsardzību," tviterī paziņoja Makrons.
Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons pēc tam, kad Makrons parakstīja jauno likumu, norādīja, ka terorisma draudi joprojām ir augsti.
Terorista uzbrukums policistam pie Parīzes Dievmātes katedrāles
Kopš 2015.gada janvāra teroristu uzbrukumos Francijā nogalināti vairāk nekā 250 cilvēki. Par daudziem teroraktiem atbildību uzņēmies teroristu grupējums "Islāma valsts".
Labējā spārna opozīcija kritizē Makronu par ārkārtas stāvokļa pārtraukšanu, jo terorisma draudi joprojām ir lieli. Taču jaunais likums ļauj varasiestādēm ierobežot to personu brīvību, kas tiek turētas aizdomās par saistību ar terorismu.
Piektdien vēlu vakarā Parīzi satricina koordinētu teroraktu virkne
Varasiestādes varēs arī slēgt lūgšanu vietas, kurās tiek popularizētas ekstrēmas idejas. Paredzēts, ka šīs pilnvaras automātiski beigsies 2020.gadā.
Rīdzinieka Aigara foto: Parīze 14.novembrī pēc teroraktiem
Tā izskatās Parīzes centrā dienā pēc traģiskajiem teroraktiem.