Katalāņu revolūcija: 200 000 cilvēku otrdienas vakarā iziet Barselonas ielās
Reaģējot uz katalāņu separātistu līderu apcietināšanu, otrdien Katalonijas ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, bet strādājošie, protestējot pret Spānijas tiesas lēmumu, pusdienlaikā uz neilgu brīdi pārtrauca darbu.
Katalonijā 200 tūkstoši protestē pret separātistu līderu apcietināšanu
Reaģējot uz katalāņu separātistu līderu apcietināšanu, otrdien Katalonijas ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, bet strādājošie, protestējot pret Spānijas tiesas lēmumu, pusdienlaikā ...
Kā ziņots, Spānijas Nacionālā tiesa pirmdien nolēma paturēt apcietinājumā "musināšanā" apsūdzēto Katalonijas neatkarību atbalstošās nevalstiskās organizācijas Katalāņu nacionālā sapulce (ANC) līderi Džordi Sančesu un organizācijas "Omnium Cultural" vadītāju Džordi Kuišaru.
Vairāki simti protestētāju, kas pa dienu sapulcējās pie Katalonijas reģionālās valdības ēkas Barselonas centrā, skandēja: "Represijas nav risinājums." Protesti notika arī pie pilsētas domes. Demonstrācijās piedalījās arī Barselonas mērs Ada Kolau un Katalonijas reģiona premjerministrs Karless Pudždemons.
Vakarpusē manifestācijā ar aizdegtām svecēm Barselonā sapulcējās aptuveni 200 000 cilvēku, ziņo policija. Protestētāju plakāti vēstīja: "Brīvību politieslodzītajiem" un "Palīdzi mums, Eiropa!"
Pirms vakara manifestācijas Katalonijas reģionālās valdības preses pārstāvis Džordi Turulls paziņoja, ka Pudždemons tajā nepiedalīsies, bet piedalīsies reģionālās valdības ministri. Turulls aicināja cilvēkus saglabāt mieru, norādot, ka tas ir labākais, ko šobrīd iespējams darīt Sančesa un Kuišaras labā.
Līdzīgas demonstrācijas notika arī Žorinā, Taragonā un citās Katalonijas pilsētās.
Lai gan Kolau neatbalsta separātistu centienus panākt Katalonijas neatkarību, arī viņa nosodīja Sančesa un Kuišaras apcietināšanu un nosauca viņus par "politieslodzītajiem".
Kolau uzsvēra, ka "politieslodzītajiem nav vietas mūsdienu Eiropas Savienībā", un paziņoja, ka Barselonas dome, protestējot pret Spānijas tiesas lēmumu, uz divām dienām aptur savu darbu.
Savukārt Turulls izteicās, ka Sančesa un Kuišaras aizturēšana parāda, ka Spānijas institūcijas izturas sliktāk, nekā diktatora Fansisko Franko laikā.
Tikmēr Spānijas centrālās valdības amatpersonas apgalvo, ka apcietināšana esot likumīga un veikta ar neatkarīga tiesneša apstiprinājumu.
"Mēs nevaram runāt par politieslodzītajiem; mēs varam runāt par politiķiem, kuri ir ieslodzītie," norādīja tieslietu ministrs Rafaels Katala.
Policija bloķē iedzīvotāju piekļuvi Katalonijas parlamentam
Policija otrdien bloķējusi iedzīvotāju piekļuvi Barselonas parkam, kurā atrodas Katalonijas parlaments. Katalāņu likumdevējus otrdienas vakarā uzrunās reģiona premjerministrs Karless Pudždemons, ...
Tomēr Sančesa un Kuišaras apcietināšana var saasināt politisko krīzi, kas radusies Katalonijas neatkarības centienu dēļ.
"Tās ir ļoti sliktas ziņas. Spriedze tagad var viegli pāriet no institucionāla un tiesiska līmeņa uz ielām, kur palielinās iespējas situācijai iziet ārpus kontroles," savā ievadrakstā brīdina Barselonā iznākošais laikraksts "La Vanguardia".
Madride ir devusi Katalonijas valdībai laiku līdz ceturtdienai viest skaidrību jautājumā par to, vai Pudždemons ir pasludinājis neatkarību.
Kā ziņots, Pudždemons, pamatojoties uz 1.oktobrī notikušā referenduma rezultātiem, pagājušo otrdien parakstīja neatkarības deklarāciju, taču paziņoja, ka tās pasludināšana atlikta uz dažām nedēļām, lai varētu uzsākt sarunas ar Madridi.
Tikmēr Spānijas Konstitucionālā tiesa, kas ir valsts augstākā tiesu instance, otrdien oficiāli atzina Katalonijas neatkarības referendumu par pretlikumīgu.
Demonstrācijā pret Katalonijas neatkarības centieniem piedalās milzīgs skaits cilvēku
Svētdien Katalonijas galvaspilsētā Barselonā notika plaša demonstrācija pret reģiona neatkarības piekritēju centieniem atdalīties no Spānijas. Pēc policijas aplēsēm, demonstrācijā piedalījās ...