Bažījoties par degunradžu drošību, Čehijas zooloģiskajā dārzā tiem nozāģē ragus
Tas ir veids, kā cīnīties pret malumedniecību. Čehijas zooloģiskā dārza vadība likvidēja degunradžu ragus, ņemot vērā baltā degunradža slepkavību Francijas zoodārzā.
Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Francijas Toirī zooloģiskā dārza un savvaļas parka degunradzi Vinsu atrada mirušu savā kamerā ar trīs šāvienu brūcēm galvā. Degunradzi sašāva un nogalināja malumednieki, kuri nakts laikā ielauzās zooloģiskajā dārzā. Viens no viņa ragiem tika nozāģēts. Zooloģiskā dārza direktors Tjerī Dagets pastāstīja, ka Vinsa otrais rags arī gandrīz ticis nozāģēts. Vadītājs apgalvo, ka iebrucēji nobijušies vai arī viņiem sabojājušās iekārtas.
Šaušalīgā degunradža slepkavība satrieca visu Eiropu un domājams, ka tā bijusi pirmā reize, kad šajā kontinentā degunradzim uzbrukts nebrīvē.
"Dvur Karlove" zooloģiskā dārza vadītājs Premisls Rabas saka: "Pēc nesenajiem traģiskajiem notikumiem Francijā, kad zooloģiskajā dārzā nošāva degunradzi, mēs pastiprinājām drošības pasākumus. Bez kameru uzstādīšanas katrā telpā, kur uzturas degunradži, mēs nonācām pie risinājuma, ka likvidēsim tiem ragus."
Pamirs bija pirmais, kuram nogrieza ragu. Degunradzi sazāļoja un, kamēr tas gulēja, tam nepilnas stundas laikā nozāģēja ragu.
Zoodārza darbinieki saka, ka degunradžu ragi ir radīti no tāda materiāla, kas līdzīgs cilvēka matiem un nagiem. Tā zaudējums neietekmēs degunradžu dzīves kvalitāti.
Šajā zooloģiskajā dārzā ir 21 degunradzis, viņi visi zaudēs savus ragus.
Globālā degunradžu ragu tirdzniecība Eiropā ir aizliegta un tā ir nelikumīga. Āzijā tiem ir milzīgs pieprasījums un degunradžu ragi tiek vērtēti ap 54 000 dolāru par kilogramu.
Kasjauns.lv