Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Čečenijas līderis liek aizvākt sava tēva statuju

Pasaulē
2009. gada 11. septembrī 01:20 2009. gada 11. septembrī 01:20
Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs devis rīkojumu aizvākt no galvaspilsētas Groznijas centra sava tēva statuju.

Bijušā čečenu līdera Ahmada Kadirova statuja tika noņemta naktī pēc pašreizējā čečenu līdera Ramzana Kadirova un viņa ģimenes lēmuma, teikts internetā publiskotajā reģionālās valdības paziņojumā. Šīs statujas vietā Kadirovs jaunākais, kurš pagājušajā gadā pilsētā atklāja lielu mošeju, nolēmis izveidot milzīgu memoriālo kompleksu. "Šajā vietā mēs rīt sāksim būvēt vislielāko memoriālo kompleksu," paziņojumā citēts Ramzana Kadirova teiktais. "Tajā tiks granītā iekalti tūkstošiem Ahmada-hadži Kadirova biedru vārdi. Viņi krita cīņā pret teroristiem un vahabītiem un izglāba čečenu tautu no starptautiskā terorisma, kura mērķis bija izpostīt Krieviju."

Runājot par islāmistu kaujiniekiem, Krievijas amatpersonas bieži lieto terminu "vahabīti", kas attiecas uz Saūda Arābijā dominējošo islāma kustību. Valdības paziņojumā uzsvērts, ka statujas noņemšana nenozīmē cieņas mazināšanos pret Ahmadu Kadirovu - bijušo nemiernieku, kurš pārgāja Kremļa pusē un tika nogalināts bumbas sprādzienā 2004.gadā. Ahmads Kadirovs būtu piekritis, jo viņš bija dievbijīgs musulmanis, kurš "nevēlējās pieminekļus no akmens un metāla", teica ģimenes vecākais Hoz-Ahmads Kadirovs.

Ramzana Kadirova vadībā Čečenija sasniegusi zināmu stabilitāti, taču kritiķi apsūdz viņu brutālas taktikas lietošanā, lai nostiprinātu savu varu un cīnītos pret reģionā atlikušajiem nemierniekiem.

LETA AFP

 

Citi šobrīd lasa

Viss par galvassāpēm: kāpēc svarīgi uzreiz neķerties pie tabletes, ja sākusi sāpēt galva 3
Lelle Bārbija kā skaistuma etalons: 6 populāras būtnes, kas izvēlējušās tai līdzināties 1
Atsakies no lūpu spīduma! Vērtīgi skaistuma padomi sievietēm pēc 50 1
Pievienot komentāru

Без изысков: Максим Галкин показал свой домашний ужин

Женщина подпрыгнула ради красивого фото и погибла