Japānā pazūd simtiem 100 gadu vecumu sasniegušo iedzīvotāju
Gandrīz 200 simts gadu vecumu sasniegušo japāņu ir pazuduši, taču šis skaits var palielināties, sākoties meklēšanai valsts mērogā pēc tam, kad tika atrasts pirms 30 gadiem miris vīrietis, kurš bija reģistrēts kā 111 gadus vecs.
Tikai Kobē vien jūlija beigās no 847 simtgadniekiem nebija zināma 105 cilvēku atrašanās vieta, teica pilsētas pārstāvis.
"Pilsēta sāka izmeklēšanu par 105 simtgadniekiem līdz ar vēl 22 cilvēkiem, kuri pēdējos gados nav izmantojuši medicīniskās apdrošināšanas līdzekļus. Šo cilvēku vidū ir tādi, kuri būtu vecāki par pašlaik oficiāli par Japānas visvecāko sievieti atzīto 113 gadus veco Čijono Hasegavu, kura dzīvo Sagas prefektūrā valsts dienvidos. Viņu vidū ir viena, iespējams, 125 gadus veca sieviete.
Bezvēsts pazudušo skaits izraisījis bažas, ka Japānas pašreizējo sociālās apdrošināšanas sistēmu var viegli izmantot tuvinieki, kad amatpersonas apmeklēja Sogenu Kato viņa 111.dzimšanas dienā, taču atrada viņa mumificēto 30 gadus veco skeletu.
Tuvinieki apgalvo, ka viņš esot ieslēdzies savā istabā, lai kļūtu par "dzīvu Budu", tomēr policija izmeklē lietu par iespējamo krāpšanu, jo valdība bija turpinājusi iemaksāt pensiju šī vīrieša bankas kontā.
Kopš Kato sievas nāves pirms sešiem gadiem ģimene caur viņa bankas kontu saņēmusi 9,5 miljonus jenu (58 400 latu) kā atraitņa pensiju, un daļa naudas nesen tikusi izņemta no konta.
Vietējo pašvaldību amatpersonas dodas personiski apmeklēt cilvēkus, kuri reģistrēti kā vairāk nekā 100 gadus veci, bet strauji novecojošajā Japānā tādu ir vairāk nekā 40 000.
Osakā no 857 reģistrētajiem simtgadniekiem pašlaik nav ziņu par 64. Amatpersonas ceturtdien apstiprināja, ka vīrietis, kurš bija reģistrēts kā 127 gadus vecs, ir miris kopš 1966.gada.
Kitakjusu pilsēta valsts dienvidrietumos arī nevarēja apstiprināt desmit simtgadnieku atrašanās vietu.
Japānā pastāv tradīcija pasniegt dzimšanas dienas dāvanas simtgadniekiem, taču bieži dāvanas tiek pasniegtas ģimenes locekļiem, un sociālo dienestu darbinieki nevar apstiprināt, vai vecie cilvēki tās ir vai nav saņēmuši.
Citā pazuduša simtgadnieka lietā amatpersonas konstatēja, ka Fusa Furuja, kura bija reģistrēta kā 113 gadus veca un tika uzskatīta par Tokijas visvecāko sievieti, pēc viņas 79 gadus vecās meitas teiktā, neesot redzēta aptuveni pusgadsimtu.