Vācijā skolēnus audzina ar suņiem
Suņi Vācijā tiek izmantoti skolās, lai uzlabotu skolēnu sekmes. Neraugoties uz pelēko un drūmo septembra rītu, kādā klasē Karlsrūes skolā valda priecīgs noskaņojums, ko galvenokārt rada Paula - sešus gadus veca zeltainā retrīvera kucīte.
"Ir patīkami iet pie tāfeles, pat matemātikā," stāsta 12 gadus vecā Merjema. "Mēs visi esam atbildīgi par suni," piebilst 13 gadus vecais Zergens. "Mēs netraucējam viņu, kad tā sēž klases stūrī, mēs nedrīkstam mest lietas uz grīdas, jo viņa tās var apēst, un mums vienmēr jāraugās, lai viņas bļodiņā būtu ūdens," viņš skaidro.
"Sākumā daži vecāki uz to raudzījās skeptiski," atzīst skolotāja Betina Brehta, kura jau piecus gadus ved savu suni līdzi klasē. "Daži jautāja, vai bērni skolā vispār kaut ko iemācās, bet citi baidījās, ka suns varētu sakost bērnus."
Taču Paulai ir izdevies pārliecināt tos, kuri šaubījās. "Suns salauž ledu starp skolotāju un skolēniem," domā Brehta, piebilstot, ka Paula palīdz celt skolēnu pašpaļāvību.
Suņus uz dažām skolām ved jau kopš deviņdesmito gadu beigām, un Vācijā ir aptuveni 120 mācību iestāžu, kurās suņi tiek laipni uzņemti, zina stāstīt Lidija Agstena, kura māca bērnus ar īpašām vajadzībām speciālā skolā Dortmundē.
Tomēr viņa uzskata, ka šis skaits ir aptuvens, jo Vācijas izglītības sistēma oficiāli neatzīst šādu rīcību.
Daži savukārt apgalvo, ka neesot skaidras saistības starp suņa klātbūtni un sekmju uzlabošanos.
"Pašlaik nekas skaidri neliecina, ka suņi ietekmē skolēnu sekmes," norāda Zuzanna Ville, kura raksta doktora disertāciju par šo tematu.