Zinātnieki noteikuši britu humora izjūtas derīguma termiņu
Glemorgana universitātes zinātnieki noskaidrojuši kādā vecumā Lielbritānijas iedzīvotāju humora izjūta sāk pasliktināties. The Daily Telegraph raksta, ka britu vēlme jokot, smieties un priecāties pēc 52 gadu vecuma sasniegšanas sāk mazināties.
Humora izjūtai veltītā pētījumā speciālisti noskaidrojuši, ka spēja ar smaidu uztvert apkārtējo pasauli ir atkarīga no vecuma. Britu bērni smejas līdz pat 300 reizēm dienā, bet pusaudži vecumā līdz 19 gadiem smejas ne vairāk par sešām reizēm dienā. Pēc 20 gadu vecuma sasniegšanas briti vidēji smejas četras reizes dienā.
30 gadu vecumā britu humora izjūta nedaudz uzlabojas un viņi sāk smieties līdz piecām reizēm dienā. Tas saistīts ar to, ka vairums britu tajā vecumā ir tikuši pie bērniem, kas palīdz atjaunot humora izjūtu.
Tomēr pēc 40 gadu vecuma sasniegšanas briti smejas arvien retāk. Vairums kļūst noraizējušies, viegli aizkaitināmi un neapmierināti. Padzīvojušākie briti ik dienas stundu un 41 minūti pavada raizējoties par saviem ietaupījumiem un veselību, aizmirstot par jokiem un jautrību.
Svarīgi atcerēties, ka smiekli labvēlīgi ietekmē cilvēkus: ja dienas laikā būsim kaut nedaudz priecīgi, tas palīdzēs cīnīties ar stresu.