Šogad, pildot tiešos darba pienākumus, pasaulē nogalināti 105 žurnālisti
Šogad, pildot savus tiešos darba pienākumus, pasaulē nogalināti 105 žurnālisti, pirmdien paziņoja Šveicē bāzētā mediju tiesību uzraudzības organizācija "Press Emblem Campaign" (PEC) un raksturoja žurnālistu slepkavības kā "neārstējamu epidēmiju".
Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad tika nogalināti 122 žurnālisti, šogad šādu gadījumu skaits ir samazinājies, bet tas joprojām ir augstāks nekā bija 2008.gadā, kad tika nogalināts 91 žurnālists.
"Žurnālistu nogalināšana ir kļuvusi par neārstējamu epidēmiju," uzsvēra PEC ģenerālsekretārs Blēzs Lempēns.
"Starptautiskā sabiedrība nav atradusi tam risinājumus, nav arī iedarbīgu mehānismu, lai šādu noziegumu pret žurnālistiem pastrādātājus tiesātu," viņš teica.
Šogad visbīstamākās valstis mediju pārstāvjiem ir bijušas Meksika un Pakistāna.
14 žurnālisti nogalināti Meksikas narkotiku karu dēļ. Arī Pakistānā miruši 14 preses pārstāvji, lielākā daļa no viņiem nogalināti pierobežā ar Afganistānu.
Pēdējo piecu gadu laikā visā pasaulē nogalināti 529 žurnālisti, piektā daļa no visām slepkavībām notikušas Irākā, kas tiek uzskatīta par bīstamāko valsti žurnālistiem.
Organizācijas prezidente Hedajata Abdela Nabi uzstāj, ka nepieciešama labāka žurnālistu aizsardzība.
"2011.gadā strādāsim kopā, lai spertu žurnālistiem tik svarīgu soli, 2011.gads varētu būt atskaites punkts: vai nu tad, vai nekad," viņa teica.
"Press Emblem Campaign" ir nevalstiska organizācija, kas cīnās par labāku žurnālistu aizsardzību konfliktu zonās.