Strosu-Kānu apsūdzošā istabene telefonsarunā nav runājusi par viņa naudu
Ņujorkas viesnīcas "Sofitel" istabene Nafisatu Diallo no Gvinejas, kas apsūdz izvarošanas mēģinājumā bijušo Starptautiskā valūtas fonda (SVF) izpilddirektoru Dominiku Strosu-Kānu, telefonsarunā nav runājusi par viņa naudu, trešdien paziņoja viņas advokāts Kenets Tompsons.
Tompsons sacīja, ka viņš ar Diallo un prokuroriem pavadījis astoņas stundas, klausoties un atšifrējot telefonsarunas ierakstu, kas saskaņā ar ASV preses ziņām esot radījis prokuroros šaubas par Diallo apgalvojumu patiesumu.
Laikraksts "New York Times" apgalvoja, ka istabene telefonsarunā ar kādu vīrieti sacījusi, ka viņai zināms tas, ka Strosam-Kānam ir daudz naudas. Sarunas ieraksts liecina, ka viņa to nav teikusi, paziņoja Tompsons reportieriem pie Manhatanas apgabala prokuratūras.
62 gadus vecajam Strosam-Kānam ir izvirzītas septiņas apsūdzības saistībā ar viņam inkriminēto mēģinājumu maijā izvarot 32 gadus veco Ņujorkas viesnīcas "Sofitel" darbinieci Nafisatu Diallo no Gvinejas. Lietā pret viņu radās problēmas, kad prokurori izteicās, ka šī sieviete vairākkārt melojusi ar zvērestu apstiprinātās liecībās.
Prokurori arī sacījuši, ka istabene sniegusi nepatiesu informāciju nodokļu un patvēruma pieprasījuma veidlapās, tostarp par grupveida izvarošanu Gvinejā, un arī tas radot šaubas par viņas apgalvojumu patiesumu.
Pēc presē nokļuvušām ziņām par šīm prokuroru šaubām tiesa Ņujorkā 1.jūlijā mīkstināja drošības līdzekli seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētajam Strosam-Kānam, atceļot viņam mājas arestu, tomēr liedzot izbraukt no Amerikas Savienotajām Valstīm.
Laikraksts "New York Times", atsaucoties uz lietai tuviem ziņu avotiem tiesu aprindās, iepriekš vēstīja, ka Strosa-Kāna lietā saistībā ar apsūdzībām izvarošanas mēģinājumā ir radušās šaubas par cietušās istabenes apgalvojumu patiesumu.
Saskaņā ar istabenes teikto Stross-Kāns 14.maijā viņu mēģinājis izvarot savos viesnīcas apartamentos. Savukārt amatpersonas laikrakstam pavēstīja, ka vienas dienas laikā pēc šī notikuma istabene runājusi pa telefonu ar vīrieti, kurš ieslodzīts par 180 kilogramu marihuānas glabāšanu, un apspriedusi to, kāds labums būtu no Strosa-Kāna apsūdzēšanas.
Vārdā neminētais vīrietis ir viens no vairākiem cilvēkiem, kas pēdējos divos gados pārskaitījuši uz šīs sievietes bankas kontu apmēram 100 tūkstošus ASV dolāru (50 tūkstošus latu).
Strosa-Kāna lietā ir parādījušies negaidīti atklājumi par šīs istabenes politiskā patvēruma lūgumu un viņas iespējamiem sakariem ar noziedzīgām darbībām, tostarp narkotiku tirdzniecību un naudas atmazgāšanu, sacīja viens no ziņu avotiem.
Laikraksts izteica pieņēmumus, ka lieta ir problemātiska un juristi apspriež Strosam-Kānam izvirzīto kriminālapsūdzību iespējamu atsaukšanu.
Stross-Kāns 14.maijā tika aizturēts Ņujorkas Džona Kenedija lidostā. 15.maijā ASV prokuratūra viņam izvirzīja apsūdzības par kriminālu seksuālu aktu, izvarošanas mēģinājumu un nelikumīgu brīvības atņemšanu.
19.maijā Stross-Kāns paziņoja, ka nekavējoties atkāpjas no SVF izpilddirektora amata, jo vēlas visu uzmanību pievērst sava nevainīguma pierādīšanai, kā arī tādēļ, lai pasargātu SVF un savu ģimeni.
Stross-Kāns 21.maijā pret drošības naudu tika atbrīvots no apcietinājuma Ņujorkas Raikersailendas cietumā un viņam bija jāuzturas mājas arestā Ņujorkā. Viņš noliedz visas izvirzītās apsūdzības.
Arī franču rakstniece un žurnāliste Tristana Banona apsūdz Strosu-Kānu izvarošanas mēģinājumā, kas esot noticis 2003.gada februārī kādā dzīvoklī Parīzes centrā.
SVF vadītājs tika uzskatīts par Francijas Sociālistu partijas potenciālo kandidātu nākamgad paredzētajās šīs valsts prezidenta vēlēšanās, un tika prognozēts, ka viņam būtu izredzes uzvarēt pašreizējo prezidentu Nikolā Sarkozī. Seksa skandāls un ierosinātā krimināllieta ir iznīcinājušas Strosa-Kāna cerības iegūt Francijas valsts vadītāja amatu.