Dienu pirms traģēdijas totalizatorā Krievijā piedāvāts prognozēt nākamo aviokatastrofu
Pasaulē

Dienu pirms traģēdijas totalizatorā Krievijā piedāvāts prognozēt nākamo aviokatastrofu

Jauns.lv

Dienu pirms aviokatastrofas, kurā gāja bojā Jaroslavļas „Lokomotiv” hokeja komanda, vienā no Krievijas bukmeikeru portāliem izskanējis piedāvājums prognozēt nākamo aviokatastrofu un likt likmes par iespējamu avāriju septītajā septembrī.

Dienu pirms traģēdijas totalizatorā Krievijā piedā...
Ekrānšāviņš no portāla, kurā dienu pirms aviokatastrofas piedāvāts likt likmes par avārijām Krievijas gaisa telpā.
Ekrānšāviņš no portāla, kurā dienu pirms aviokatastrofas piedāvāts likt likmes par avārijām Krievijas gaisa telpā.

Kāds portāla lietotājs ar pseidonīmu Mr.Makarena forumā sestajā septembrī ierakstīja sekojošu paziņojumu: „Piedāvāju kantorim sākt pieņemt likmes par tādiem notikumiem, kā lidaparātu avārijas (lidmašīnas, helikopteri, gaisa baloni, pavadoņi, kosmosa kuģi u.tml.)”.

Lietotājs turklāt piedāvāja visai augstu koeficientu iespējamībai, ka tieši septītajā septembrī virs Krievijas debesīm notiks aviokatastrofa: „Piedāvāju koeficientus: vai rīt Krievijā nokritīs kāds lidaparāts? Jā – 1,85, nē – 1,95”.

Šis vēstījums bija tikai piedāvājums, vēršanās pie bukmeikeru kantora vadības, tomēr vairāki lietotāji bija gatavi izdarīt likmes. Tiesa gan, pēc paziņojuma par traģēdiju, interneta foruma dalībniekiem kļuva nelāgi par piedāvātajām derībām.

„Šī nav pareizā tēma, vēl vakar, to ieraugot, kaut kā nelāgi palika. Nevajadzēja neko tādu rakstīt...”, - uzskata lietotājs Ddmitry. Pārējie komentētāji pārsvarā izteikuši līdzjūtību, bet vairumam trūka vārdu, lai aprakstītu šoku par šo sakritību.

Portāls Newsru.com piebilst, ka piedāvājums prognozēt aviokatastrofas nav bez pamata: Krievijā katastrofas, saistītas ar lidaparātiem, ir samērā biežas.

Sestajā septembrī zemē nogāzās bruņulidmašīna MiG-31, bojā gāja abi piloti.

29.augustā sarežģītu avārijas nosēšanos piedzīvoja kompānijas „Rosņeftj” Mi-8 markas helikopters. Tajā atradās 13 cilvēki, to skaitā augstas amatpersonas. Visiem izdevās izglābties tikai par mata tiesu.

26.augustā, nesasniedzot nolaišanās skrejceļu, Piemaskavā avarēja „Jak-52” lidmašīna. Incidentā dzīvību zaudēja pilots un kāds māceklis.

9.augustā tundrā Magadanas apgabalā nogāzās lidmašīna An-12. Uz klāja atradās 11 cilvēki, neviens neizdzīvoja.

Sarakstu iespējams turpināt vēl ilgi. Pēdējā laikā Krievijā notikušas arī vairākas ar kosmosa aviāciju saistītas avārijas.

Kā ziņots, trešdien neilgi pēc pacelšanās nogāzās "Lokomotiv" komandas lidmašīna "Jak-42". Katastrofā gājuši bojā 43 cilvēki, bet divi izdzīvojušie - Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs un lidmašīnas borta inženieris Aleksandrs Sizovs - joprojām ļoti smagā stāvoklī atrodas slimnīcā.

Lidmašīnā atradās viss "Lokomotiv" komandas personāls, kopā 37 cilvēki. Bez sportistiem un viņu pavadošā personāla tajā atradās arī astoņi apkalpes locekļi.

Lidmašīna pēc pacelšanās ap plkst.16 pēc vietējā laika paspēja nonākt aptuveni 500 metru augstumā, bet pēc tam nogāzās divu kilometru attālumā no skrejceļa.

Nogāžoties lidmašīna izjuka gabalos un uzliesmojusi, bet daļa tās purngala atlūzu iegāzās Volgas upē.

Līdz ceturtdienas rītam vairākiem desmitiem akvalangistu izdevies izcelt no ūdens visu 43 bojāgājušo mirstīgās atliekas, no kuriem 13 jau ir atpazīti, aģentūrai AFP pavēstīja vietējo glābšanas dienestu pārstāvis.

Traģiskā aviokatastrofa Jaroslavļā

Cilvēki aizdedz sveces un piemin traģiski bojāgājušos sportistus

Vienas no pēdējām Kārļa Skrastiņa bildēm dzimtajā Rīgā

Kasjauns.lv/LETA/Foto: EPA/AFP/LETA/Rīgas viļņi arhīvs