Igauņiem par Vācijas vēsturē lielāko datorkrāpšanu piespriež 4 gadus cietumā
Pasaulē

Igauņiem par Vācijas vēsturē lielāko datorkrāpšanu piespriež 4 gadus cietumā

Jauns.lv

Štutgartes tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu četriem vīriešiem no Igaunijas, kas līdzdarbojās Vācijas vēsturē lielākās datorkrāpšanas shēmas īstenošanā, ar datorvīrusu inficējot gandrīz 80 000 datoru un no tiem iegūstot lietotāju banku kontu informāciju.

Igauņiem par Vācijas vēsturē lielāko datorkrāpšanu...
Četri igauņi notiesāti uz četriem gadiem par līdzdalību Vācijas vēsturē lielākās datorskrāpšanas shēmas īstenošanā
Četri igauņi notiesāti uz četriem gadiem par līdzdalību Vācijas vēsturē lielākās datorskrāpšanas shēmas īstenošanā

27 gadus vecajam noziedznieku grupas līderim tiesa trešdien piesprieda piecus ar pusi gadus ilgu cietumsodu, bet trīs viņa 28-31 gadu vecajiem līdzdalībniekiem tiesa noteica divus gadus un deviņus mēnešus vai trīs gadus un deviņus mēnešus ilgus cietumsodus, ceturtdien vēsta laikraksts "Stuttgarter Zeitung".

Laiks, ko notiesātie jau pavadījuši apcietinājumā Igaunijā un Vācijā pirmstiesas izmeklēšanas laikā tiek uzskatīt par jau izciesto soda daļu. Igaunijas cietumos pavadītais laiks tika pareizināts ar 1,5, jo Vācijas tiesa uzskata, ka Igaunijā ir bargāki cietumsoda izciešanas apstākļi, skaidro laikraksts.

Visi apsūdzētie savu vainu atzina un nožēloja izdarīto. Savā pēdējā vārdā tiesai viņi teica, ka viens no iemesliem, kādēļ viņi nostājās uz noziedzības takas, bijusi grūtā ekonomiskā situācija, kas viņiem kā etniskajiem krieviem jāpiedzīvo Igaunijā. Viņi skaidroja, ka, neskatoties uz labo profesionālo kvalifikāciju, viņi darbu Igaunijā nav varējuši atrast un tas viņus pamudinājis iesaistīties šķietami anonīmajā interneta noziedzības tīklā.

Apsūdzībā teikts, ka vīriešu guvums bija vairāk nekā 800 tūkstoši eiro (562 tūkstoši latu) no dažādiem banku kontiem laika posmā starp 2009.gada 28.oktobri un 2010.gada 1.jūniju. No nozagtās naudas policijai izdevās atgūt 310 tūkstošus eiro (218 tūkstoši latu). Tiesa noskaidroja, ka pašiem nozieguma izpildītājiem palika vien 30 tūkstoši eiro (21 tūkstotis latu).

Datorvīrusu programmas izstrādātāji nav zināmi. Tiesā apsūdzētie stāstīja, ka pusi no noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem atdevuši pagaidām nenoskaidrotai personai, kas tiek identificēta kā Šaders, kas viņiem piegādāja datorvīrusu un vēlāk par atsevišķu samaksu arī nepieciešamos atjauninājumus. Šadera atrašanas vieta pagaidām nav zināma.

Kasjauns.lv/BNS/Foto: Shutterstock