Saskaņā ar jauno aprēķinu metodoloģiju zem nabadzības līmeņa dzīvo 16% amerikāņu
Saskaņā ar ASV Tautas skaitīšanas biroja pielietoto jauno metodoloģiju, kas piešķir lielāku svaru ikdienas izdevumiem, to amerikāņu skaits, kas dzīvo zem nabadzības līmeņa, palielināts līdz 49,1 miljonam jeb 16 procentiem no valsts iedzīvotāju kopskaita.
Līdz šim oficiāli tika uzskatīts, ka zem nabadzības līmeņa dzīvo 46,6 miljoni jeb 15,2% amerikāņu, taču šis skaitlis iegūts, izmantojot metodoloģiju, kas izstrādāta vēl pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados un balstās uz ienākumiem pirms aplikšanas ar nodokļiem.
Turpretī pārskatītie dati par 2010.gadu, ar kuriem birojs iepazīstināja pirmdien, iegūti, pievēršot lielāku vērību tādiem izdevumiem kā nodokļu nomaksa, ar darbu saistītie tēriņi, bērnu aprūpe un pašu segtās ārstniecības izmaksas.
Vienlaikus aprēķinos ņemti vērā tādi sociālie pabalsti kā mājokļa subsīdijas, pārtikas kuponi, skolu bezmaksas pusdienas un elektroenerģijas rēķinu kompensācijas.
Jaunās metodoloģijas pielietošanas rezultātā samazinājies nabadzīgo skaits afroamerikāņu, lielo pilsētu iedzīvotāju, Vidējo Rietumu un dienvidu štatu iedzīvotāju un valsts medicīniskās apdrošināšanas izmantotāju vidū.
Savukārt ievērojami audzis nabadzīgo īpatsvars vecuma grupā virs 65 gadiem. Tas palielinājies no 7,6% līdz 12,7%.
No 1,7 līdz 2,4 miljoniem pieaudzis nabadzīgo skaits arī aziātu vidū.
Tomēr oficiālā nabadzības līmeņa noteikšanai arī turpmāk, neskatoties uz tās trūkumiem, tiks izmantota vecā metodoloģija.
Kā liecināja pagājušajā ceturtdienā publiskotais ASV pētījumu organizācijas "Brookings Institution" pētījums, galējā nabadzībā dzīvojošo cilvēku skaits valstī pēdējo desmit gadu laikā ir palielinājies par trešdaļu.
Desmit gados to amerikāņu skaits, kuri dzīvo zem valsts noteiktā nabadzības līmeņa, ir pieaudzis par 12,3 miljoniem.
2010.gadā ASV par nabadzīgām tika uzskatītas personas, kuru gada ienākumi nepārsniedza 22 314 dolārus (11 447 latus) uz četru cilvēku ģimeni.
Kā atzīts pētījumā, kas balstīts uz ASV Tautas skaitīšanas biroja datiem par iedzīvotāju ienākumiem laika laika posmā no 2000. līdz 2009.gadam, tādās ASV vidējo rietumu pilsētās kā Detroitā, Mičiganā un Ohaio izteiktā nabadzībā dzīvojošo cilvēku skaits ir teju dubultojies. Pa trešdaļu tas pieaudzis arī Savienoto Valstu dienvidu pilsētās.
"Šīs tendences liecina, ka pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigu spēcīgā ekonomika (..) neatrisināja koncentrētas nabadzības radītās problēmas," teikts pētījumā.
Nākamo gadu lēnā ekonomiskā izaugsme un tai sekojošā ekonomiskā lejupslīde atkal noveda pie izteikti nabadzīgo reģionu izplešanās, kur vismaz 40% iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības robežas.
Pētījumā secināts, ka atslēga ilgtermiņa progresam ir valdības politika, "kas veicina balansu un noturīgu ekonomisko izaugsmi reģiona līmenī".
Žurnāls "The Wall Street Journal" nesen ziņoja, ka 15.augustā 15% amerikāņu paļāvušies uz iknedēļas ASV valdības pabalstiem pārtikas iegādei. Atsaucoties uz ASV Lauksaimniecības ministrijas datiem, žurnāls rakstīja, ka Misisipi pavalstī uz šādu palīdzību paļāvušies 21% iedzīvotāju, bet Ņūmeksikas, Tenesī un Luiziānas pavalstīs - piektā daļa iedzīvotāju.